Řekové dali Arménii jediný gól, Němci zdolali Izrael

31. 5. 2012 22:39
Francie si v Remeši poradila se Srbskem
Fotbalisté Řecka.
Fotbalisté Řecka. | Foto: Reuters

Praha - Nikterak přesvědčivým výkonem se v přípravě na Euro prezentovali soupeři českého týmu v základní skupině šampionátu, fotbalisté Řecka. Arménii porazili v rakouském Kufsteinu nejtěsnějším rozdílem 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil v první půli stoper německého Schalke Kyriakos Papadopulos.

Řecký tým mohl ve druhé půli svůj náskok navýšit, jenže útočník Samaras a záložník Katsuranis neproměnili dva pokutové kopy.

V dalším čtvrtečním utkání si Němci v Lipsku poradili s Izraelem 2:0. Branky vstřelili Mario Gomez a střídající Andre Schürrle.

Dvoubrankovým vítězstvím se prezentovala i Francie. Reprezentanti galského kohouta v Remeši porazili 2:0 Srbsko. Vše podstatné se odehrálo již v prvních šestnácti minutách. Nejprve se trefil záložník Bayernu Franck Ribéry, chvíli po něm pak skóroval středopolař Chelsea Florent Malouda.