Real začal nový rok porážkou, ale Barcelona toho nevyužila

4. 1. 2015 19:00
Fotbalisté Realu Madrid vstoupili špatně do nového roku. S Valencií vedli 1:0, nakonec ale prohráli 1:2.
Cristiano Ronaldo sice oslavil první branku, pak ale smutnil
Cristiano Ronaldo sice oslavil první branku, pak ale smutnil | Foto: Reuters

Valencie - Hodně špatný vstup do nového roku se v neděli povedl fotbalistům Realu Madrid. Vedoucí tým španělské ligy překvapivě prohrál v 17. kole 1:2 na půdě Valencie, přestože vedl díky proměněné penaltě Cristiana Ronalda.

Kluboví mistři světa tak mohli přijít o vedení v tabulce, jenže její bodový náskok před Barcelonou vydržel, protože Katalánci v San Sabastianu padli 0:1. Kvůli účasti na prosincovém MS klubů však má vítěz Ligy mistrů odehráno o jeden zápas méně.

Real až dosud nevyhrál soutěžní zápas naposledy 13. září, kdy v ligovém derby podlehl Atléticu. Ve Valencii směřoval favorit za očekávanou výhrou, když ho ve 14. minutě poslal do vedení Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr proměněným pokutovým kopem potrestal ruku Álvara Negreda a vstřelil 26. gól v sezoně.

Domácím se však v bouřlivé kulise stadionu Mestalla podařilo v druhém poločase skóre otočit. Sedm minut po přestávce vyrovnal šťastně Antonio Barragán, jehož střelu tečoval za záda Ikera Casillase jeho spoluhráč Pepé. Obrat poté v 65. minutě završil hlavičkou po rohu Nicolás Otamendi.

Real po třetí porážce v sezoně vede o bod před Barcelonou a Atléticem Madrid, kvůli účasti na prosincovém MS klubů však má odehráno o jeden zápas méně.

K rozhodujícímu okamžiku utkání San Sebastian - Barcelona došlo hned v druhé minutě, kdy centr domácího Carlose Vely umístil hlavou do vlastní branky obránce katalánského celku Jordi Alba. Svěřenci skotského trenéra Davida Moyese cenné tři body udrželi i poté, co hostující kouč Luis Enrique v druhém poločasu nasadil původně odpočívající útočné hvězdy Lionela Messiho a Neymara.

San Sebastian navzdory tomu, že hraje o záchranu, v této sezoně porazil na svém stadionu všechny tři adepty na titul Real, Atlético a nyní i Barcelonu.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Getafe - Vallecano 1:2 (3. Álvaro - 39. Jozabed, 59. Baena), Valencie - Real Madrid 2:1 (52. Barragán, 65. Otamendi - 14. Ronaldo z pen.), Espaňol Barcelona - Eibar 1:2(80. Caicedo - 34. Manu, 38. Boveda), San Sebastian - FC Barcelona 1:0 (2. vlastní Alba).

1. Real Madrid 16 13 0 3 56:15 39
2. FC Barcelona 17 12 2 3 41:8 38
3. Atlético Madrid 17 12 2 3 34:15 38
4. Valencie 17 10 4 3 31:14 34
5. FC Sevilla 16 10 3 3 26:17 33
6. Villarreal 17 9 4 4 29:16 31
7. Málaga 17 9 3 5 21:17 30
8. Eibar 17 6 5 6 21:23 23