Barcelona zůstala po výhře na Betisu první, zvítězili i rivalové

Aktualizováno 30. 4. 2016 22:48
Luis Suarez
Luis Suarez | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili v 36. kole španělské ligy na hřišti Betisu Sevilla 2:0 a dál vedou tabulku. Góly dali Ivan Rakitič a Luis Suárez. Nezaváhali ale ani barcelonští největší rivalové. Atlético Madrid porazilo Vallecano 1:0 a zaostává pouze o skóre, jediný gól zápasu dal po necelé minutě na hřišti Antoine Griezmann.

Real má po výhře 1:0 na hřišti San Sebastianu stále jednobodové manko. O desáté výhře "Bílého baletu" za sebou rozhodl deset minut před koncem Gareth Bale.

V 35. minutě zápasu Betis - Barcelona byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí stoper Westermann a katalánský celek přesilovku využil. V 50. minutě poslal Messi centr do vápna, obránce Pezzella se jej pokoušel zasáhnout nůžkami, avšak balon netrefil a zároveň manévrem zmátl gólmana Adána. Toho využil Rakitič a zakončil do prázdné branky.

Devět minut před koncem pojistili hosté tříbodový zisk, další asistenci si připsal Messi a jeho přihrávku za obranu zužitkoval k 35. ligovému gólu v sezoně uruguayský kanonýr Suárez. Barcelona poslední tři zápasy vyhrála se skóre 16:0.

Real musel nastoupit bez zraněných ofenzivních hvězd Ronalda a Benzemy, příležitost tak po Baleově boku dostali odchovanci Vázquez a Mayoral. I tak madridský klub dominoval, přes velké množství šancí se ale dlouho nemohl dostat do vedení.

Až deset minut před koncem zužitkoval Vázquezův centr Bale a 19. gólem v sezoně rozhodl. Velšský reprezentant se trefil ve třetím ligovém utkání po sobě.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

San Sebastian - Real Madrid 0:1 (80. Bale), Atlético Madrid - Vallecano 1:0 (55. Griezmann), Betis Sevilla - FC Barcelona 0:2 (50. Rakitič, 81. Suárez), Granada - Las Palmas 3:2 (13. Rochina, 22. El Arábí, 70. Ricardo Costa - 3. a 12. Viera).