Real se vzchopil a zesměšnil Deportivo osmi góly

Aktualizováno 20. 9. 2014 23:57
Fotbalisté Realu Madrid v lize zesměšnili Deportivo vysokým výsledkem 8:2.
Jeden z gólů Realu dal i James Rodríguez
Jeden z gólů Realu dal i James Rodríguez | Foto: Reuters

La Coruňa - Pořádný debakl dostalo Deportivo La Coruňa ve 4. kole španělské La Ligy od Realu Madrid. Úřadující šampion Ligy mistrů se vzchopil po dvou ligových porážkách a vyhrál vysoko 8:2. Hattrick si připsal Cristiano Ronaldo.

Svěřenci Carla Ancelottiho se s osmi trefami v ligovém duelu na hřišti soupeře zařadili mezi dosavadní spoludržitele rekordu Barcelonu, Bilbao, Valladolid a právě La Coruňu.

Real nevstoupil do nové sezony povedeným způsobem, za první tři kola získal jen tři body za výhru nad Cordobou (2:0). Na hřišti Deportiva byl ale "Bílý balet" od prvních minut aktivnějším týmem a ve 29. minutě se dostal do vedení. Arbeloa přesným centrem našel Ronalda a portugalský reprezentant hlavou překonal gólmana Luxe.

O sedm minut později na Ronalda navázal James Rodríguez, kolumbijská posila z Monaka využila Benzemovu přihrávku a vyslala nechytatelnou střelu. Před odchodem do šaten zvýšil na 3:0 znovu Ronaldo.

V 51. minutě zahrál Ramos ve vápně rukou a Haris Medunjanin z penalty snížil. Pak ale začal úřadovat znovu Real; nejprve si dva zásahy po přihrávkách Marcela a Isca připsal velšský reprezentant Bale, v 78. minutě Ronaldo zkompletoval 27. hattrick v kariéře.

Na 2:6 snížil Toché, ale střídající Javier Hernández, jenž do Realu přišel na hostování z Manchesteru United, se pak prosadil ze svých prvních dvou střel ve španělské lize. "Bílý balet" se tak v tomto týdnu trefil třináctkrát, v úterý porazil v Lize mistrů Basilej 5:1.

Atlético ztratilo s Vigou

Mistrovské Atlético Madrid remizovalo s Celtou Vigo 2:2. Utkání začalo lépe pro hosty, když v 19. minutě Planasův centrovaný míč dostal do brány Pedro Pablo Hernández, přestože byl otočen zády k Moyově zařízení. Atlético, za které kvůli zranění nenastoupil útočník Mario Mandžukič, ale ještě do poločasu výsledek otočilo.

Nejprve v 31. minutě Koke poslal centr z přímého kopu na Mirandu, jenž se trefil podruhé v sezoně. O deset minut později se domácí prosadili znovu po standardní situaci, Gabiho roh hlavou za brankáře Álvareze poslal Diego Godín.

V 53. minutě Miranda zfauloval Planase v pokutovém území a nařízenou penaltu bezpečně proměnil střídající útočník Celty Nolito. V závěru ohrozil Álvareze domácí záložník Tiago, gól ale nedal, oba týmy tak zůstávají ve španělské lize bez porážky.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

La Coruňa - Real Madrid 2:8 (51. Medunjanin z pen., 84. Toché - 29., 41. a 78. Ronaldo, 66. a 74. Bale, 88. a 90.+3 Hernández, 36. Rodríguez), Bilbao - Granada 0:1 (39. Córdoba), Atlético Madrid - Vigo 2:2 (31. Miranda, 41. Godín - 19. Hernández, 53. Nolito), Espaňol Barcelona - Málaga 2:2 (16. Caicedo, 88. Stuani - 53. Camacho, 90.+3 Duda).

1. FC Barcelona 3 3 0 0 6:0 9
2. Atlético Madrid 4 2 2 0 6:4 8
3. Granada 4 2 2 0 4:2 8
4. Valencie 3 2 1 0 7:2 7
5. FC Sevilla 3 2 1 0 5:2 7
6. Real Madrid 4 2 0 2 13:8 6
7. Vigo 4 1 3 0 8:6 6
8. Eibar 4 2 0 2 4:3 6