Real porazil Bayern nejtěsnějším rozdílem, trefil se Benzema

FOTO Real vyplázl na Bayern jazyk, doma vyhrál
Před zápasem se srdečně pozdravili obra trenéři, hostující Josep Guardiola (vlevo) i domácí Carlo Ancelotti.
Real sice hrál doma, ale hráči od začátku "zalezli" do hlubokého bloku.
Bayern si vytvořil až nečekaně velkou převahu a i díky skvělému presinku dlouho nepustil domácí téměř vůbec k míči.
Jenže v Realu už jsou zvyklí na házenkářské obléhání vápna od svého rivala ze španělské ligy Barcelony, kterou dříve vedl současný kouč Bayernu Pep Guardiola. Proto se německý šampion těžko dostával do zakončení.
23. 4. 2014 22:37
Fotbalisté Realu Madrid si do odvety semifinále Ligy mistrů povezou do Mnichova vedení 1:0. Rozhodl o tom v 19. minutě úvodního zápasu svým gólem do sítě Bayernu Karim Benzema.

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid si do odvety semifinále Ligy mistrů povezou do Mnichova vedení 1:0. Rozhodl o tom v 19. minutě úvodního zápasu svým gólem do sítě Bayernu Mnichov Karim Benzema.

Bayern sice měl převahu, ale za celý zápas si vytvořil jedinou vážnější šanci. Příští úterý tak v domácí odvetě musí Bayern vyhrát o dva góly, aby měl šanci na obhajobu titulu.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Real sice hrál doma, ale hráči od začátku "zalezli" do hlubokého bloku. Bayern si vytvořil až nečekaně velkou převahu a i díky skvělému presinku dlouho nepustil domácí téměř vůbec k míči.

Jenže v Realu už jsou zvyklí na házenkářské obléhání vápna od svého rivala ze španělské ligy Barcelony, kterou dříve vedl současný kouč Bayernu Pep Guardiola, a tak se německý šampion těžko dostával do zakončení.

Real udeřil hned z první šance

Naopak Real udeřil z prvního vydařeného protiútoku, tedy z akce, na kterou své svěřence trenér Guardiola speciálně upozorňoval. Levý bek Coentrao si dobře naběhl po levém křídle a centrem po zemi našel na zadní tyči volného Benzemu, který uklidil míč do odkryté branky.

I nadále měl Bayern více ze hry a v první půli držel míč 75 procent času, ale nebezpečnější byl Real.

O chvíli později předvedl podobnou akci jako při prvním gólu, ale z voleje přestřelil Ronaldo, který se vrátil do základní sestavy po téměř měsíčním zranění. Neuspěl ani Di María, ke kterému propadl další centr zleva; zblízka napálil míč nad branku.

Bayern si za první půli vypracoval devět rohových kopů (15 za celý zápas), což se na San Bernabeu nepovedlo žádnému soupeři za celý zápas v posledních 10 sezonách Ligy mistrů, ale obrana Realu fungovala bezchybně.

Götzeho superšanci vychytal Casillas

I ve druhé půli pokračoval velmi dobrý taktický výkon Realu a spíše platonický tlak Bayernu. Když už se Němci dostali do zakončení, obránci Realu stihli pokus zablokovat. Bayern si tak téměř celý zápas nebyl schopen vytvořit vyloženější šanci na vstřelení gólu.

Až v 84. minutě se obrana Realu trochu otevřela, ve vápně zůstal neobsazený střídající Götze, toho však skvěle vychytal brankář Casillas, který proti Bayernu nastoupil už ke 13. zápasu, čímž vyrovnal rekord LM v počtu duelů s jedním soupeřem.

Real už se i díky zdržování ubránil, a tak Guardiola vůbec poprvé odjížděl ze stadionu Santiaga Bernabeu poražen.

Naopak kouč Realu Carlo Ancelotti si drží v zápasech proti Bayernu neporazitelnost. Bayern na hřišti soupeře prohrál v LM poprvé po 11 zápasech a od října 2012, kdy podlehl na hřišti BATE Borisov.

Výsledek:

Real Madrid - Bayern Mnichov 1:0 (1:0)

Branka: 19. Benzema. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). ŽK: Isco (Real). Diváci: 79.283.
Real: Casillas - Carvajal, Pepe (73. Varane), Ramos, Coentrao - Modrič, Xabi Alonso, Isco (82. Illarramendi) - Di María, Ronaldo (73. Bale) - Benzema. Trenér: Ancelotti.
Bayern: Neuer - Rafinha (66. Martínez), Boateng, Dante, Alaba - Lahm, Schweinsteiger (74. Müller) - Robben, Kroos, Ribéry (72. Götze) - Mandžukič. Trenér: Guardiola.