Real otočil duel s Elche, skvělý Ronaldo nasázel čtyři góly

Aktualizováno 24. 9. 2014 7:22
Real Madrid opět naděloval. Na San Bernabeu rozdrtil Elche 5:1.
Ronaldo slaví jednu z čtyř svých branek do sítě Elche.
Ronaldo slaví jednu z čtyř svých branek do sítě Elche. | Foto: Reuters

Praha - Real Madrid začíná válet. Po osmigólovém galapředstavení na hřišti La Coruni se Bílý balet střelecky zaskvěl i na domácím hřišti. V pátém kole španělské Primera Division rozstřílel Elche 5:1 a po špatném úvodu soutěže se vyšplhal už na čtvrté místo tabulky.

Lví podíl na výhře měl portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo, který se trefil hned čtyřikrát, z toho dvakrát z pokutového kopu. Pátou branku Realu měl na svědomí Gareth Bale.

Real, který prohrál dva z dosavadních čtyř duelů v La lize, přitom nezačal doma proti Elche dobře. V 15. minutě proměnil penaltu, nařízenou za faul Cristiana Ronalda, kapitán Edu Albácar a překonal debutujícího brankáře Keylora Navase.

Právě proti Elche zaznamenal v roce 1960 Real rekordní výsledek španělské ligy 11:2, tentokrát skóre rychle otočil a částečně navázal na kanonádu z minulého kola. Už za pět minut srovnal hlavou Gareth Bale a za dalších sedm skóroval z pokutového kopu Ronaldo.

Portugalský kanonýr a lídr tabulky střelců zvýraznil náskok ve 32. minutě hlavou po centru Marcela. Hattrick uzavřel deset minut před koncem opět z penalty a svou devátou branku v ligovém ročníku přidal v nastavení. Ronaldo se stal třetím nejlepším střelcem Realu ve španělské lize. Se 186 zásahy dostihl Carlose Santillanu, před ním jsou ještě Alfredo Di Stéfano (216) a Raúl (228). Real má z posledních tří soutěžních zápasů skóre 18:4.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Real Madrid - Elche 5:1(27. z pen., 32., 80. z pen. a 90.+2 Ronaldo, 20. Bale - 15. Albácar), Vigo - La Coruňa 2:1 (4. Nolito, 72. Larrivey - 55. Cuenca).

1. FC Barcelona 4 4 0 0 11:0 12
2. Valencie 4 3 1 0 10:2 10
3. FC Sevilla 4 3 1 0 8:3 10
4. Real Madrid 5 3 0 2 18:9 9
5. Vigo 5 2 3 0 10:7 9
6. Atlético Madrid 4 2 2 0 6:4 8
7. Granada 4 2 2 0 4:2 8
8. Villarreal 4 2 1 1 6:3 7