Rangers vykřesali jiskru naděje. Snížili stav série na 1:3

12. 6. 2014 5:30
Hokejisté New Yorku odvrátili oslavy zisku Stanley Cupu pro Los Angeles Kings, když ve čtvrtém zápase série doma vyhráli 2:1 a snížili stav série na 1:3.
Podívejte se na obětavost hráčů Rangers, kteří zastavovali puky na brankové čáře. | Video: nhl.com

New York - Hokejisté New Yorku Rangers odvrátili oslavy zisku Stanley Cupu pro Los Angeles Kings, když ve čtvrtém zápase série doma vyhráli 2:1 a snížili stav série na 1:3.

Hrdiny zápasu se stali oba veteráni v dresu Rangers. Martin St. Louis vstřelil ve 27. minutě vítězný gól, Henrik Lundqvist zneškodnil 40 střel na branku, zatímco Rangers stačilo k výhře pouhých 19 pokusů.

"Nechtěli jsem dopustit, aby přebírali pohár (Stanley Cup) u nás. Jen z toho pomyšlení se mi dělá špatně," uvedl brankář Henrik Lundqvist, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

"Když je v sázce všechno, musíte se k této výzvě postavit správným způsobem. Musíte být maximálně soustředění, protože jste si vědomi, že jedna chyba vám může ukončit celou sezonu," dodal švédský gólman, podle něhož není nemožné, aby Rangers ještě celou sérii otočili.

Kings budou mít druhou šanci ukončit sérii a zopakovat triumf z roku 2012 v pátek na vlastním ledě.

Lundqvist držel Rangers nad vodou

Rangers vstřelili ve finále potřetí první dva góly zápasu. Nejdříve Benoit Pouliot tečoval na hranici pravidel pro vysokou hůl střelu obránce Johna Moora a druhou trefu přidal z dorážky Martin St. Louis.

O zrádnosti dvougólového náskoku se tým z New Yorku přesvědčil už úvodních dvou zápasech, které nakonec ztratil v prodloužení. A i nyní měl namále.

Po chybě Dana Girardiho na útočné modré čáře skóroval v polovině utkání ze samostatného úniku kapitán Kings Dustin Brown a hosté od té chvíle až do závěrečného klaksonu ovládali hru. Naráželi ale na skvělého brankáře Henrika Lundqvista a obětavou obranu soupeře.

Kings nestačila ani drtivá převaha

Kings přestříleli Rangers v poslední části v poměru 15:1) a nejblíže vyrovnání byli v předposlední minutě. Volně stojící kotouč před brankovou čárou ale uklidil pod švédského gólmana Derek Stepan.

A nejednalo se o jediný případ, kdy měli hráči z New Yorku na své straně štěstí. Dokumentují to ještě další dvě situace za stavu 1:0. Po střele Aleca Martineze vyškrábl puk přesně z brankové čáry obránce Anton Stralman a Marián Gáborík, se 13 góly nejlepší střelec play off, trefil břevno.

Výsledek:

New York Rangers - Los Angeles Kings 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Pouliot (J. Moore, Brassard), 27. St. Louis (Kreider, Stepan) - 29. Brown. Rozhodčí: O´Halloran, McCauley - Amell, Kovachik. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 19:41. Diváci: 18.006. Stav série: 1:3.
New York: Lundqvist - McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, J. Moore, Klein - Kreider, Stepan, Nash - Hagelin, B. Richards, St. Louis - Pouliot, Brassard, Zuccarello - Boyle, D. Moore, Dorsett. Trenér: Alain Vigneault.
Los Angeles: Quick - Muzzin, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, Greene - Gáborík, Kopitar, Brown - Pearson, Carter, Toffoli - King, Stoll, Justin Williams - Clifford, M. Richards, Lewis. Trenér: Darryl Sutter.