Rangers napodruhé doma vyhráli a srovnali sérii s Capitals

2. 5. 2015 21:41
Hokejisté New Yorku Rangers srovnali sérii 2. kola play off NHL na 1:1, když ve druhém utkání porazili Washington 3:2.
Ryan McDonagh a Henrik Lundqvist slaví vítězství Rangers
Ryan McDonagh a Henrik Lundqvist slaví vítězství Rangers | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Yorku Rangers srovnali sérii 2. kola play off NHL na 1:1, když ve druhém utkání porazili Washington 3:2. Nejlepší tým základní části tak v Madison Square Garden odčinil porážku z úvodního duelu, který Capitals vyhráli 2:1 gólem 1,3 sekundy před koncem třetí třetiny.

Rangers tentokrát měli skvělý vstup do zápasu a už po 38 sekundách vedli zásluhou gólu Chrise Kreidera. V první třetině nakonec domácí hráči přestříleli soupeře v poměru 15:4 a do kabin odcházeli s dvoubrankovým náskokem, když v 16. minutě zvýšil v přesilové hře Dan Boyle.

Ve druhém dějství Capitals srovnali hru a ve 34. minutě se radovali z prvního gólu, který vstřelil Jevgenij Kuzněcov. Jenže ve 47. minutě vrátil Jezdcům dvougólové vedení Derick Brassard, a i když v polovině třetí třetiny znovu snížil Alexandr Ovečkin, vyrovnat už se hostům nepodařilo.

Statistika - 2. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

New York Rangers - Washington 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
1. Kreider, 16. Boyle, 47. Brassard - 34. Kuzněcov, 51. Ovečkin. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Kreider, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. Ovečkin (Washington). Stav série: 1:1.