Rangers na úvod finále konference smetli Montreal sedmi góly

17. 5. 2014 23:07
New York Rangers si na úvod finále konference vychutnali sedmigólovou kanonádu
New York Rangers si na úvod finále konference vychutnali sedmigólovou kanonádu | Foto: Reuters

Montreal - Hokejisté New York Rangers si v úvodním finálovém utkání Východní konference NHL otevřel v Montrealu střelnici a po výsledku 7:2 se ujali v sérii vedení.

Nejproduktivnějším hráčem zápasu byl obránce Ryan McDonagh, který se na kanonádě podílel gólem a třemi asistencemi. Jediný český hráč v utkání Tomáš Plekanec byl na ledě u čtyř inkasovaných branek.

Hosty nasměroval k zisku prvního bodu povedený začátek. Rangers, kteří vstřelili Montrealu v základní části ve třech utkáních jenom jeden gól, vedli už v sedmé minutě brankami Martina St. Louise a Matse Zuccarella 2:0.

Canadiens se probrali až ve druhé třetině a za zvýšenou aktivitu byli odměněni snížením po gólu Reného Bourquea, ale v posledních dvou minutách prostřední části je soupeř zchladil dvěma slepenými trefami.

Plekanec byl u čtyř inkasovaných gólů

Nejdříve obrana domácích zapomněla na Chrise Kreidera a po něm po hezké kombinaci zvýšil do prázdné branky Brad Richards.

Hráči Montrealu do závěrečné části nastoupili v brance s Peterem Budajem, ale místo snahy o obrat dali průchod své frustraci a zaplňovali trestnou lavici.

A Rangers jejich prohřešky nemilosrdně trestali. McDonagh, Derek Stepan a Rick Nash brankami v přesilovkách upravili skóre mezi 42. až 45. minutou až na 7:1.

Domácí už jenom zkorigovali v závěru trefou Larse Ellera. Zápas nevyšel ani Plekancovi, který byl na ledě u dvou branek při rovnovážném počtu hráčů na ledě a u dalších dvou v oslabení.

Výsledek:

Montreal - New York Rangers 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Branky: 33. Bourque, 56. Eller - 5. St. Louis, 7. Zuccarello, 39. Kreider, 40. B. Richards, 42. McDonagh, 45. Stepan, 45. Nash. Střely na branku: 22:28. Diváci: 21.273.