Rakušané totálně ovládli další sjezd, teď kralovali v Ga-Pa

28. 2. 2015 16:08
Druhý Romed Baumann, vítězný Hannes Reichelt a třetí Matthias Mayer slaví po rakouském úspěchu ve sjezdu SP v Garmisch-Partenkirchenu | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen - Zkrácený sjezd Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu skončil stejně jako při posledním závodě v Saalbachu trojnásobným triumfem rakouských lyžařů.

V německém středisku zvítězil Hannes Reichelt o setinu před Romedem Baumannem, třetí skončil olympijský vítěz Matthias Mayer s mankem 24 setin. Před týdnem v domácím prostředí triumfovali Rakušané v pořadí Mayer, Max Franz, Reichelt.

Čtyřiatřicetiletý mistr světa v super-G Reichelt vyhrál v pohárovém seriálu podesáté, v královské disciplíně to byl jeho čtvrtý triumf.

Závod zkrátila mlha

"Necítil jsem se vůbec ideálně, pár oblouků jsem netrefil. Ale tak to občas bývá," řekl Reichelt a jakoby se omluvil za minimální rozdíl, jakým porazil krajana Baumanna. "V životě se člověku všecko vrátí, i ta setina se Romedovi vrátí. Stejně jako to u mě zase jednou půjde opačným směrem," podotkl.

Závod se jel na zkrácené trati, protože horní část sjezdovky Kandahar byla utopená v mlze, kvůli čemuž byl také start odložen o více než dvě hodiny. Takové podmínky vůbec nesedly nejlepšímu sjezdaři sezony Kjetilu Jansrudovi z Norska, který zajel až 19. čas. Příliš si tak nevylepšil pozici v boji o velký křišťálový glóbus a před nedělním obřím slalomem ztrácí na rakouského obhájce celkového prvenství Marcela Hirschera stále přes sto bodů.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Muži - sjezd: 1. Reichelt 1:11,90, 2. Baumann -0,01, 3. Mayer (všichni Rak.) -0,24, 4. Varettoni -0,28, 5. Paris (oba It.) -0,31, 6. Sullivan (USA) -0,39, 7. Kriechmayr -0,41, 8. Streitberger (oba Rak.) -0,45, 9. Defago (Švýc.) -0,47, 10. Franz (Rak.) -0,48.

Průběžné pořadí sjezdu (po 8 z 10 závodů): 1. Jansrud (Nor.) 469 b., 2. Reichelt 385, 3. Paris 357, 4. Mayer 356, 5. Fayed (Fr.) 294, 6. Nyman (USA) 268, ...30. Bank (ČR) 63.

Průběžné pořadí SP (po 28 z 37 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1028, 2. Jansrud 924, 3. Pinturault (Fr.) 699, 4. Mayer 687, 5. Paris 666, 6. Neureuther (Něm.) 662, ...31. Bank 199, 132. Krýzl 9, 136. Vráblík (oba ČR) 7.