Ragbisté Anglie a Francie v Six Nations i napodruhé vyhráli

Aktualizováno 14. 2. 2016 17:28
Ragbisté Francie vyhráli i svůj druhý zápas na turnaji Six Nations, duel s Irskem ale museli otáčet v samém závěru. Obracete muslei i Angličané, Italy paksmetli.
Angličan Jonathan Joseph běží položit trojku v zápase Six Nations s Itálii.
Angličan Jonathan Joseph běží položit trojku v zápase Six Nations s Itálii. | Foto: Reuters

Paříž - Francouzští ragbisté i jejich angličtí rivalové vyhráli i svůj druhý zápas a  turnaji Six Nations, neoficiálním mistrovství Evropy,Bez porážky je po úvodní remíze také Wales.

Angličané sice v neděli na hřišti svého italského soupeře prohrávali 0:9, ale do poločasu stav obrátili a díky třem pětkám Jonathana Josepha si pohlídali jasné vítězství 40:9.

Završení hattricku Jonathana Josepha proti Itálii:

Francouzi dokázali v sobotu otočit proti Irsku a v domácím prostředí slavili výhru 10:9. Doma triumfoval i Wales nad Skotskem v poměru 27:23.

Dramatický zápas na Stade de France plný ostrých soubojů a zranění  (Irsko přišlo hned o dva hráče - Seana O'Briena a Davea Kearneye) rozhodl Maxime Medard pětkou v 70. minutě. Do té doby vedli Irové 9:2, ale tento úspěch a následná povedená konverze Julese Plissona přinesla Francii druhé vítězství na turnaji.

Tvrdý zákrok Francouzů na Davea Kearneye:

Skotové dlouho favorizovaný tým Walesu trápili, ale postupně jim docházely síly a na fyziky náročnou hru domácího týmu nedokázali nalézt odpověď. O tom, na čí stranu se definitivně přikloní vítězství, rozhodla definitivně druhá polovina zápasu.