reklama

Ptáčníková v tyči šestá, zvítězila Američanka Suhrová

Jiřina Ptáčníková skončila na šestém místě Jiřina Ptáčníková skončila na šestém místě Foto: Reuters

Londýn - Dělené šesté místo obsadila v tyčkařském finále olympijských her Jiřina Ptáčníková. Letošní mistryně Evropy se zastavila na výšce 445 centimetrů. Poté ještě podnikla pokusy na dalších dvou metách, ale přes ně se už nepřenesla.

"Potřebuju okamžitě najít doktora, protože jinak nevím," prohlásila Ptáčníková po závodě. Při posledním nevydařeném pokusu totiž zapadla do šuplíku pod laťkou a narazila si patu. S umístěním byla spokojená, s výkonem moc ne. "Ale olympiádu jsem si užila," dodala.

Novou olympijskou šampiónkou je Američanka Jennifer Suhrová, která přeskočila spolu s Kubánkou Yarisley Silvaovou 475 centimetrů, ovšem měla lepší předchozí zápis.

Pouze bronz bere ze svého posledního olympijského závodu šampionka z Atén i Pekingu Jelena Isinbajevová z Ruska, která přeskočila "pouze" 470 centimetrů.

Tomáš Kubánek, ČTK - 6. 8. 2012 22:47

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama