První stovka Dream Teamu. Tunisané prohráli o 47 bodů

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 8. 2012 1:24
Anthony Davis střílí dva ze 110 amerických bodů v zápase proti Tunisku
Anthony Davis střílí dva ze 110 amerických bodů v zápase proti Tunisku | Foto: Reuters

Londýn - Ve svém druhém vystoupení na olympiádě v Londýně nadělili američtí basketbalisté svému soupeři první stobodový výprask, když porazili outsidera skupiny A Tunisko 47bodovým rozdílem 110:63.

Nejlepšími střelci ´Dream Teamu´ byli se 16 body Kevin Love a Carmelo Anthony.

Druhé vítězství si ve skupině B připsali také obhájci stříbra Španělé. S nimiž sice dokázala sympaticky hrající Austrálie držet krok polovinu zápasu, poté se však projevila zkušenost a tvořivost Pyrenejců, kteří si šňůrou kolem poločasu 13:0 vytvořili rozhodující náskok.

K velkému překvapení měla v duelu proti Brazíli našlápnuto domácí Velká Británie, která od úvodu vsadila na houževnatou obranu. Ta se jí dlouho vyplácela, vždyť za první čtvrtinu povolili Britové soupeři jen čtyři body. Ve třetí části se však Jihoameričané dostali do mírného náskoku, který už poté udrželi.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:

Basketbal - muži:

Skupina A:

Litva - Nigérie 72:53 (34:27), Francie - Argentina 71:64 (32:29), USA - Tunisko 110:63 (46:33).

Skupina B:

Rusko - Čína 73:54 (40:25), Španělsko - Austrálie 82:70 (37:32), Velká Británie - Brazílie 62:67 (27:27).

1. Rusko 2 2 0 168:129 4
2. Španělsko 2 2 0 179:151 4
3. Brazílie 2 2 0 142:133 4
4. Austrálie 2 0 2 141:157 2
5. Velká Británie 2 0 2 137:162 2
6. Čína 2 0 2 135:170 2