První společný titul pro sestry Plíškovy. Získaly ho v Linci

13. 10. 2013 14:03
V prvním finále v červenci v italském Palermu to ještě nevyšlo, tentokrát ale rozhodující zápas zvládly.
Karolína Plíšková na ilustrační fotce.
Karolína Plíšková na ilustrační fotce. | Foto: ČTK

Linec - Čeští "Plišáci" slaví první společný titul na okruhu WTA. Tenisová dvojčata Kristýna a Karolína Plíškovy triumfovala v rakouském Linci, když ve finále po setech 7:6 a 6:4 zdolala první nasazený kanadsko-polský pár Dabrowská, Rosolská. Dvouhru vyhrála nejvýše nasazená Angelique Kerberová z Německa.

Pro českou dvojici to bylo druhé deblové finále na turnaji WTA. V červenci ještě neúspěšně usilovaly o titul v Palermu, tentokrát už se dočkaly. Bývalá vítězka wimbledonské juniorky Kristýna si připsala první úspěch mezi elitou, Karolína už letos v březnu slavila titul z dvouhry v Kuala Lumpuru.

Dvouhru opanovala hladce Kerberová

Ve finále dvouhry porazila desátá hráčka světa Kerberová 6:4, 7:6 Srbku Anu Ivanovičovou, jež se mohla stát první trojnásobnou vítězkou v historii turnaje.

Německá tenistka se přitom do Lince dostala na poslední chvíli, aby získala body pro postup na Turnaj mistryň do Istanbulu, což se jí podařilo. Nasazenou jedničkou v Linci měla být původně Petra Kvitová, ta se však kvůli zranění zad odhlásila.

Tenisový turnaj žen v Linci (tvrdý povrch, dotace 235.000 dolarů):

Dvouhra - finále: Kerberová (1-Něm.) - Ivanovičová (3-Srb.) 6:4, 7:6 (8:6).

Čtyřhra - finále: Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) - Dabrowská, Rosolská (1-Kan./Pol.) 7:6 (8:6), 6:4.