První porážka po 53 zápasech! Augsburg zaskočil Bayern

5. 4. 2014 17:53
Bundesligová neporazitelnost Bayernu Mnichov skončila ve 29. kole. Na suveréna letošní sezony si vyšlápl osmý Augsburg, který doma zvítězil 1:0.
Bastian Schweinsteiger smutní po porážce Bayernu
Bastian Schweinsteiger smutní po porážce Bayernu | Foto: Reuters

Praha - Bundesligová neporazitelnost Bayernu Mnichov skončila ve 29. kole - po rekordních 53 zápasech. Na suveréna letošní sezony si vyšlápl osmý Augsburg, který doma zvítězil 1:0.

Naposledy vyšel bavorský velkoklub bodově naprázdno v říjnu 2012 po domácí prohře 1:2 s Leverkusenem. Favorit nehrál v nejsilnější sestavě, na jeho soupisce se vůbec neobjevili například záložníci Franck Ribéry a Arjen Robben. Mario Gözte a Thomas Müller zasáhli až do druhého poločasu.

To už ale Bayern prohrával, když po půlhodině hry chyboval na půlící čáře při ligové premiéře devatenáctiletý záložník Mitchell Weiser, míč mu odebral Daniel Baier, našel nabíhajícího Saschu Mölderse a ten se křížnou střelou nemýlil. Německý mistr si po příchodu opor ve druhé půli vytvořil tlak, v největší šanci trefil střídající David Alaba v 69. minutě tyč. V samotném závěru pak na druhé straně orazítkoval brankovou konstrukci domácí Raul Bobadilla a stav už zůstal nezměněn.

Schalke jen remizovalo na hřišti Werderu Brémy 1:1 a večer může ztratit kontakt s druhým Dortmundem. Brémy vedly po trefě Argentince Franca Di Santa, alespoň bod zajistil týmu z Gelsenkirchenu krátce po půlhodině hry Leon Goretzka. Domácí obránce Theo Gebre Selassie přišel na hřiště v 56. minutě.

Zaváhaní Leverkusenu v páteční předehrávce s Hamburkem využila Borrussia Mönchengladbach, která díky trefám Juana Aranga a Maxe Kruseho z penalty uspěla na hřišti Norimberku 2:0 a posunula se na čtvrté místo zajišťující postup do kvalifikace Ligy mistrů. Za poražené odehrál celý zápas záložník Adam Hloušek.

Schalke jen remizovalo na hřišti Werderu Brémy 1:1 a ztratilo s Dortmundem kontakt. Brémy vedly po trefě Argentince Franca Di Santa, alespoň bod zajistil týmu z Gelsenkirchenu krátce po půlhodině hry Leon Goretzka. Domácí obránce Theo Gebre Selassie přišel na hřiště v 56. minutě.