Jenže tyto dva kohouty ještě rozhodčí dokázali oddělit.
O´Byrne a Osala už si ale mohli užít plnohodnotnou bitku bez rukavic.
Obránce pražského Lvu v tomto souboji dominoval.
24. 4. 2014 21:21
Metallurg Magnitogorsk dokázal ve čtvrtém finále Gagarinova poháru zvítězit v pražské O2 areně.

Praha - Metallurg Magnitogorsk dokázal ve čtvrtém finále Gagarinova poháru zvítězit v pražské O2 aréně 5:3 a vyrovnal stav finále KHL proti Lvu Praha na 2:2 na zápasy.

Na výhře hostujícího týmu měla zásadní podíl první útočná vozba Zaripov - Kovář - Mozjakin. Především třetí jmenovaný hokejista řádil a zaznamenal hned čtyři gólové asistence. Dvě branky vstřelili obránce Antipin a také Zaripov.

Finále v pražské aréně znovu překonalo absolutní rekord KHL v návštěvnosti, když tentokrát prošlo turnikety 17 073 diváků.

Divoký úvod z obou stran

Lvu dělala zkraje utkání problémy rozehrávka, čehož forčekující hosté využili k vytvoření nepříjemného tlaku. A už ve 4. minutě se dočkali vedoucího gólu. Timkin objel branku, nabil na modrou Chabarovovi a jeho ránu viděl Vehanen až v síti. Vzápětí pálil nebezpečně Zaripov, ale Vehanena zachránila tyčka.

Netrvalo dlouho a domácí srovnali. Napadání se vyplatilo i Ullströmovi, který kousek za modrou prostřelil Košečkina. Lva vyrovnání polilo živou vodou. Chvíli po něm nevyužil přečíslení Vrána.

V 18. minutě domácí poprvé vedli. Zackrisson na modré parádně obehrál Leeho a jeho pobídku proměnil ve druhý gól Azevedo. Jenže divoké třetině nebyl ještě konec. V přesilovce zakončil krásnou spolupráci do odkryté branky Antipin.

Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině

Také Pražané svou úvodní početní výhodu využili. Od modré čáry se ve 27. minutě trefil Němec. Domácí zahrozili i v oslabení, ovšem Zackrisson zakončil přečíslení těsně vedle.

Ani vedení 3:2 však Lvu dlouho nevydrželo. Mozjakin zpoza branky nabil Antipinovi a ten neměl s dalším vyrovnáním problém.

Klíčová pasáž zápasu přišla krátce po druhé přestávce. 48 sekund po návratu z kabin projel Mozjakin okolo tří soupeřů a jeho neomylnou přihrávku k nechráněné tyči přetavil ve čtvrtý gól Magnitogorsku Zaripov. A stejná spolupráce slavila úspěch i v přesilovce čtyři na tři. Mozjakin od modré našel Zaripova před brankou a bylo to 5:3.

Lvu nepomohl ani okamžitý oddechový čas ani série přesilovek v závěru. Jen Thörnberg nastřelil tyč.

Finále play off Kontinentální hokejové ligy - 4. zápas:

HC Lev Praha - Metallurg Magnitogorsk 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Ullström (Kapanen), 18. Azevedo (Zackrisson), 27. Němec (Azevedo, Kapanen) - 4. Chabarov (Timkin), 19. Antipin (Zaripov, Mozjakin), 35. Antipin (Mozjakin), 41. Zaripov (Mozjakin, Antipin), 45. Zaripov (Mozjakin, Jan Kovář). Rozhodčí: Gofman, Ravodin - Gorděnko, Dědulja. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 17.073. Stav série: 2:2.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal, Jaakola - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Ullström - Matai, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, J. Birjukov, Lee, Ibragimov, S. Těreščenko, Chabarov, Maleňkich - Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin - Timkin, Platonov, Brent - Osala, Juňkov, Paré - Kosov, Kazionov, Potěchin - Malinovskij. Trenér: Mike Keenan.