Prskavec jel o třetí zlato v řadě, nakonec je na ME šestý

30. 5. 2015 16:01
Jiří Prskavec útočil na třetí zlato z mistrovství Evropy ve vodním slalomu za sebou, letos ale skončil šestý.
Jiří Prskavec
Jiří Prskavec | Foto: CPA Eduard Erben

Markkleeberg (Německo) - Kajakář Jiří Prskavec potřetí za sebou mistrovství Evropy ve vodním slalomu nevyhrál, v německém Markkleebergu skončil šestý. Na trati se dopustil jedné chyby při těsném dotyku branky a stálo jej to bronz. Fatální minela v samotném závěru trati odsunula ze stupňů vítězů také kanoistu Stanislava Ježka, nakonec desátého muže finále. Kajakář Vavřinec Hradilek, stříbrný olympijský medailista, vypadl už v semifinále.

Prskavec si před šampionátem věřil, že nepřeruší medailovou sérii. Dvěma zlatým medailím z minulých šampionátů předcházel ještě bronz z roku 2011. "Takže poprvé budu na Evropě dospělých bez medaile," utrousil český reprezentant. Dvaadvacetiletý kajakář málem nepostoupil ani do finále, protože pokazil semifinálovou jízdu, ale se závěrečným vystoupením byl nakonec spokojený. "Docela se mi ta jízda povedla. Nebýt toho šťouchu, tak by to klaplo na medaili. Ale byla to náročná trať, zatočená a já jsem to o moc lépe asi jet nemohl," řekl.

Ježek vyhrál kvalifikaci, v semifinále byl čtvrtý a útočil na medaili. Jenže v náročné kombinaci v závěrečných brankách udělal hrubou chybu a poslední tyčky minul. Padesát sekund navíc ho poslalo na poslední místo ve finále. "Už jsem neměl síly, abych to přepral," prohlásil smutně Ježek.

Jeho kolega Michal Jáně skončil po nepovedené jízdě devátý, stejně jako kanoistka Monika Jančová. Vedle Hradilka (23. místo) byli v semifinále vyřazeni také kajakář Ondřej Tunka (18.), kanoista Tomáš Rak (17.) a kanoistky Kateřina Hošková (11.) a Tereza Fišerová (14.).

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Markkleebergu (Německo):

Muži:

K1: 1. Neveu (Fr.) 90,80 (0 trest. sekund), 2. Grimm (Něm.) -1,27 (0), 3. Málek (SR) -3,22 (2), ...6. Prskavec -4,92 (2), v semifinále 18. Tunka, 23. Hradilek (všichni ČR).

C1: 1. Savšek (Slovin.) 97,70 (2), 2. Tasiadis (Něm.) -0,45 (2), 3. Beňuš (SR) -2,48 (0), ...9. Jáně -8,43 (4), 10. Ježek -54,72 (52), v semifinále 17. Rak (všichni ČR).

Ženy:

C1: 1. Woodsová 123,13 (4), 2. Franklinová (obě Brit.) -2,72 (4), 3. Vilarrublaová (Šp.) -4,76 (4), ...9. Jančová -22,06 (8), v semifinále 11. Hošková, 14. Fišerová (všechny ČR).