Promiň, řekl rozhodčí. Extraligu teď nesmí pískat

Adam Sušovský Adam Sušovský
29. 9. 2014 13:09
Rozhodčí Roman Mrkva foukl do píšťalky o něco dřív, než Vítkovice vstřelily regulerní gól. Střelci Eriku Němcovi řekl promiň, jenže svaz ho potrestal. Mrkva si nezapíská dva zápasy.
Gól neplatí. Ilustrační foto.
Gól neplatí. Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička.

Praha - Vítkovice cítí právem velkou křivdu. Chyba rozhodčího Romana Mrkvy je včera stála zápas s Libercem. Dnes se jim alespoň ze strany svazu dostalo zadostiučinění. Sudí Mrkva si za zásadní chybu dva zápasy nezapíská.

Vše se stalo v 52. minutě za stavu 2:2. Vítkovická aréna jásala z gólu Erika Němce, jenže radost domácích netrvala dlouho. Jak se ukázalo, Roman Mrkva v domnění, že puk drží pod rukavicí gólman Schwarz, přerušil hru dřív, než do něj pohotový Němec stačil praštit.

"Proč to neuznal?" rozčiloval se pak po zápase mladý Němec. O tom, že tenhle moment stál Vítkovice body, není pochyb. Vždyť Liberec o pět minut později využil přesilovku a po výhře 3:2 si je odvezl domů všechny.

"Stál za bránou, asi to neviděl. Podle mě ale tohle nemůže písknout. Puk nezmizel ani na vteřinu, jenže on pískl a pak mi řekl promiň," pokračoval Němec.

Němec: Hned věděl, že odpískal špatně

"Když se omluvil, tak mi přišlo, že hned věděl, že odpískal špatně."

To ostatně velmi férově potvrdil i soupeř. Gólman Marek Schwarz i útočník Petr Vampola hovořili v podobném duchu. Podle nich to měl být jasný gól pro Vítkovice.

Mrkva nakonec pochopení nedostal ani u šéfa rozhodčích Pavla Halase. Ten mu za hrubou chybu zastavil činnost na nejbližší dvě extraligová kola, do kterých byl nominován.

„Rozhodčí Roman Mrkva se dopustil zásadní chyby tím, že přerušil
hru ve chvíli, kdy byl kotouč stále prokazatelně ve hře,“ uvedl předseda komise rozhodčích ČSLH Pavel Halas.

„Vzhledem k situaci, která verdiktu předcházela, tím vzal mužstvu HC Vítkovice Steel možnost vstřelit branku.“