Prokop se vrátil do rallyového MS sedmým místem, v Mexiku vyhrál Latvala

Radek Vičík Radek Vičík
6. 3. 2016 20:25
Po přestávce zapříčiněné startem v Rallye Dakar se Martin prokop do MS vrátil sedmým místem v Mexické rallye.
Martin Prokop byl v Mexické rallye sedmý.
Martin Prokop byl v Mexické rallye sedmý. | Foto: Jipocar Czech National Team

León - V prvním letošním startu ve světovém šampionátu v automobilových soutěžích, Mexické rallye, obsadil Martin Prokop ve Fordu sedmé místo.

Po dvou triumfech našel obhájce titulu Sébastien Ogier v této sezoně poprvé přemožitele, když ho o více než minutu porazil týmový kolega od Volkswagenu Jari-Matti Latvala. Třetí skončil Dani Sordo s Hyundai.

Latvala dokázal Mexickou rallye vyhrát jako vůbec první Fin a po dvou "nulách" vybojoval své první letošní body. V Monte Carlu nedojel a Švédskou rallye - opět po technických problémech - dokončil až na 26. pozici. Ogier si druhým místem upevnil svoji vedoucí pozici v šampionátu.

Prokop, jenž první dva podniky MS vynechal kvůli premiérovému startu v Rallye Dakar, se ve své Fiestě od úvodní etapy soutěže držel na osmém místě. Včera mu pak k posunu o pozici dopředu napomohla havárie továrního pilota VW Andrease Mikkelsena.

Mexická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí po 21 rychlostních zkouškách:

1. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) 4:25:57,4, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) -1:05,0, 3. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -3:37,9, 4. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -5:36,4, 5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -6:22,6, 6. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -9:59,5, 7. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -12:58,5.

Průběžné pořadí MS (po 3 ze 14 soutěží): 1. Ogier 77 b., 2. Östberg 39, 3. Mikkelsen (Nor.) 33, 4. Sordo 33, 5. Paddon 29, 6. Latvala 27, ...10. Prokop 6.

Pohár konstruktérů: 1. Volkswagen 97 b., 2. Hyundai 64, 3. M-Sport Ford 45, 4. Volkswagen II 30, 5. Dmack Ford 26, 6. Hyundai N 24, 7. Jipocar 6.