Mladíci z Příbrami dobývají Evropu! Vyřadili CSKA, teď mohout jít na Barcu či City

10. 2. 2016 20:22
Svěřenci Petra Janoty v prvním kole play off dorostenecké Ligy mistrů doma porazili CSKA Moskva 5:4 na penalty, v normální hrací době skončil zápas 2:2.
Zahrají si příbramští mladíci proti některému z gigantů?
Zahrají si příbramští mladíci proti některému z gigantů? | Foto: Reuters

Příbram - Příbramští fotbalisté do 19 let postoupili do osmifinále UEFA Youth League. Svěřenci Petra Janoty v prvním kole play off dorostenecké Ligy mistrů doma porazili CSKA Moskva 5:4 na penalty, v normální hrací době skončil zápas 2:2.

Další fáze soutěže je na programu 22. a 23. února, mezi možnými soupeři Příbrami jsou i Barcelona, Chelsea, Manchester City nebo Paris St. Germain. Los se uskuteční v pondělí 15. února.

"Jsem obrovsky hrdý, protože se určitě připravujeme v daleko jiných podmínkách než CSKA. Klobouk dolů před kluky, protože to všechno zvládli, a myslím, že jsme si vítězství i postup zasloužili," řekl novinářům trenér Janota.

Vyřazovací část Youth League se na rozdíl od seniorské Ligy mistrů hraje pouze na jeden zápas. A Příbram doma začala velmi aktivně. Střelu Laňky ještě zneškodnil brankář Pomazun, ale ve 13. minutě už Chaluš otevřel skóre hlavou po standardní situaci.

Vstup do druhého poločasu ale vyšel mnohem lépe moskevskému týmu. Těsně po pauze srovnal Kučajev a za dalších deset minut Gordjušenko povedenou střelou z dálky otočil skóre. "Dá se říct, že CSKA neměl tolik šancí. Dvakrát nám krásně trefili balon zpoza vápna, ale tak to bohužel ve fotbale je. My jsme se ale pak obrovsky zvedli a zabojovali jsme," uvedl Janota.

Příbramští se za hustého sněžení drali za vyrovnáním. Střelu Ayonga brankář CSKA vyrazil jen před Hlavatého, kterého v šestnáctce stáhl Alibekov a dostal červenou kartu. Nařízenou penaltu v 71. minutě se štěstím proměnil Januška. "Bylo to na nervy, trošku jsem se bál, že už to gólman má, ale spadlo to tam. Měli jsme asi i trošku štěstí," uznal obránce Matěj Chaluš.

Domácí dvacetiminutovou přesilovku nevyužili a o vítězi musel rozhodnout penaltový rozstřel. Až v páté sérii selhal hostující Jusupov, jehož pokus Jedlička vyrazil na tyč. Pátý pokutový kop Příbrami vstřelil opět Januška.

"Je fantastické, že jsme zase postoupili dál. Nejde to ani popsat, euforie je veliká. To, jak nás všichni hnali na tribunách, jsem ještě nezažil. Jsem obrovsky rád, že jsme to zvládli. Gól je třešnička na dortu," prohlásil Chaluš. "Hlavně v osmifinále nechci Záhřeb, chtěl bych někoho zvučeného, třeba Barcelonu. To by bylo fantastické," dodal příbramský stoper.

Utkání fotbalové juniorské Ligy mistrů:

1. FK Příbram - CSKA Moskva 2:2 (1:0), na penalty 5:4

Branky: 13. Chaluš, 71. Januška z pen. - 46. Kučajev, 56. Gordjušenko. Rozhodující penaltu proměnil Januška. ČK: 69. Alibekov (CSKA).

Sestava Příbrami: Jedlička - Makoš, Chaluš, Holý, Růžek - Květ - Hlavatý, Januška - Šrain, Ayong, Laňka. Trenér: Janota.