Slavia v malém derby remizovala na Dukle, bodovaly i Teplice

7. 11. 2014 20:04
Fotbalisté Příbrami remizovali ve 14. kole Synot ligy s Teplicemi 1:1, Dukla hrála se Slavii 2:2.
Teplicím bod zajistil gólem David Jablonský
Teplicím bod zajistil gólem David Jablonský | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Příbrami remizovali ve 14. kole Synot ligy s Teplicemi 1:1. O dělbě bodů rozhodly góly Řezníčka ze 45. minuty a Jablonského z 68. minuty.

Oba týmy nedosáhly na vítězství už tři utkání v řadě. Příbram bodovala v šestém ze sedmi zápasů pod trenérem Tobiášem. Teplice letos venku stále čekají na první výhru.

Nerozhodný výsledek se urodil také v druhém pátečním duelu, v němž Dukla remizovala se Slavií 2:2. Domácí ani na sedmý pokus po návratu do nejvyšší soutěže soupeře v malém pražském derby "sešívané" neporazili.

Všechny branky padly v prvním poločase, ve kterém hosté dvakrát vedli díky gólům Dobrotky se Škodou. Domácí pokaždé vyrovnali, o což se zasloužili Hanousek a Považanec.

Příbram byla lepší, vedení však neudržela

Teplice potvrzovaly, že se jim na hřištích soupeřů nedaří, a v první půli zahrozily v podstatě jen jednou. Mladík Takács předvedl hezký průnik, dostal se až do vápna a málem dotlačil míč až do branky, ale akci zastavil jeho faul na brankáře. Jinak byli aktivnější domácí, Pilík však při brejku prováhal šanci na přihrávku a z úhlu trefil jen gólmana Grigara, který si po dvou nepovedených zápasech snažil napravit reputaci. Sus zase v akrobatické pozici střílel tvrdě, ale nad. A domácím nevycházely ani nápadité standardní situace, když centry nenacházely adresáty.

Příbram se však přeci jen do poločasu gólu dočkala. Fillo zprava odcentroval, hostující Vondrášek při snaze o odkop chyboval, míč se dostal k domácímu kanonýrovi Řezníčkovi a ten se štěstím přidal už svůj devátý gól v této sezoně. Ve druhé půli Teplice přidaly a vytvořily si menší tlak, jenže dostávaly se jen k nepřesným či nedůrazným střelám z dálky. Nebezpečnější byla nadále Příbram, která hrozila z rychlých protiútoků. Po jednom z nich byl v ideální pozici Hnaníček, ale střela mu nesedla, brejk čtyř na tři pak tepličtí hráči ubránili.

V 68. minutě se však Teplice přeci jen dočkaly. Z levé strany přišlo několik centrů, které domácí obrana odvrátila, nakonec však Nivaldo přeci jen našel ve vápně volného Jablonského a teplický stoper měl dostatek času na to, aby zpracoval míč a poslal ho přesně k tyči. Příbrami se pokusil vrátit vedení z přímého kopu Zeman, ale Grigar ho vychytal.

Efektivní Slavia dvakrát vedla

První poločas se sice hrál v režii Dukly, hosté ale vytěžili z minima maximum a dvakrát v něm vedli. Poprvé v 16. minutě, kdy po několika zahozených domácích šancích potrestal Dobrotka zaváhání obrany, která nedokázala ani na několik pokusů odvrátit vysoký míč. Dukla i nadále měla převahu a v 25. minutě se dočkala vyrovnání. Střelou o tyč z hranice vápna se o to postaral Marek Hanousek, ale stav 1:1 vydržel jen pět minut. Domácímu brankáři Radovi vypadl míč z rukavic a Milan Škoda sedmým gólem v sezoně ukončil pětizápasový střelecký půst.

Ani tentokrát se za nerozhodného skóre nehrálo dlouho, jen pouhých šest minut, pak se po individuální akci po zemi k tyči trefil Považanec. O zábavu nebyla na Julisce nouze ani o přestávce, protože stejný potlesk jako hráči po čtyřgólovém představení sklidilo i úsměvné vystoupení malých hasičů.

Po pauze se hra trochu vyrovnala, tempo opadlo a nejblíže vedoucí brance měla Slavia. Nejprve v úvodu poločasu hlavičkoval Škoda v pádu těsně vedle a v 76. minutě pak po Hrubého centru trefil Latka břevno. Dukla se poprvé a naposledy dostala ke slovu po hodině hry, jenže Jakuba Mareše na bližší tyči vychytal Rakovan. Dukla si díky remíze prodloužila sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy (2 výhry, 2 remízy), promarnila však možnost posunout se na čtvrté místo v tabulce. Stejně dlouho neprohrála i Slavia (1 výhra, 3 remízy).

14. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - FK Teplice 1:1 (1:0)
Branky: 45. Řezníček - 68. Jablonský. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Dobrovolný. ŽK: Krameš - Vondrášek, Jablonský. Diváci: 2248.

Příbram: Boháč - Sus, Deli, Zápotočný, Neves - Hnaníček, Krameš - Pilík, Fillo (81. T. Krbeček), Zeman - Řezníček. Trenér: Tobiáš.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Jablonský, Krob - Takács, Ljevakovič - Vůch, Litsingi, Nivaldo - Mahmutovič (81. Kapolongo). Trenér: Ščasný.

Dukla Praha - Slavia Praha 2:2 (2:2)
Branky: 25. Marek Hanousek, 35. Považanec - 16. Dobrotka, 29. Milan Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Blažej, Hájek. ŽK: Matěj Hanousek - Baéz. Diváci: 6080.

Dukla: F. Rada - Karavajev, Jeřábek, Štetina, Matěj Hanousek - Marek Hanousek, Gedeon, Považanec (87. Čajič) - Néstor, Beauguel, Jakub Mareš (81. Berger). Trenér: Kozel.
Slavia: Rakovan - Dobrotka, Latka, Bílek, Juhar - Boudjemaa (46. Nitrianský), Baéz, Zmrhal, R. Hrubý, M. Černý - Milan Škoda. Trenér: Beránek.

1. Plzeň 13 10 2 1 28:8 32
2. Sparta 13 9 1 3 18:7 28
3. Jablonec 13 8 3 2 26:11 27
4. Ostrava 13 6 3 4 11:17 21
5. Mladá Boleslav 13 6 2 5 17:11 20
6. Dukla 14 5 5 4 18:21 20