Skvělá Soukalová znovu vítězí. V Presque Isle opanovala sprint

"Lavina Gábina" nenašla ve sprintu přemožitelky, v poháru vede už o parník
... a ti spolu s ní mohli slavit triumf ve sprintu Světového poháru.
Z vítězství se česká hvězda radovala potřetí v sezoně...
... a své vedení v průběžném hodnocení seriálu zvýšila už na více než sto bodů.
Přesně střílející Soukalová vyhrála o 17,8 vteřiny před domácí Susan Dunkleeovou, třetí byla Polka Krystyna Guziková.
Aktualizováno 11. 2. 2016 19:24
Gabriela Soukalová opanovala sprint biatlonistek v americkém Presque Isle a upevnila si vedení ve Světovém poháru.

Presque Isle - Gabriela Soukalová slaví další triumf ve Světovém poháru bialtonistek, když po bezchybné střelbě jasně opanovala dnešní sprint v americkém Presque Isle. V celkovém hodnocení seriálu tak navýšila náskok na prvním místě na 115 bodů. Veronika Vítková obsadila desáté místo.

"Můžeme jenom chválit. Gábina předvedla famózní výkon. Dvě nuly a asi devátý nejrychlejší čas. Měla sice jednu kalibrovější ránu vleže, ale i tak dokázala, že právem drží žlutý i červený trikot," rozplýval se v rozhovoru pro Českou televizi trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek.

Sprint žen jsme sledovali živě ZDE

V závodě mužů skončil Michal Šlesingr na 14. místě, bodoval ještě na 29. místě Michal Krčmář

Sprint mužů jsme sledovali živě ZDE

Soukalová byla od prvních metrů pod velkým tlakem, protože hned za ní vystartovala do závodu její úhlavní pronásledovatelka v boji o křišťálový glóbus Italka Dorothea Wiererová. Jenže na české šampionce to vůbec nebylo znát. Na mezičasech sice na konkurentku trochu ztrácela, ale střelecky byla na ležce i stojce bezchybná, zatímco Wiererová vyrobila po jedné chybě na každé položce.

Češka si tedy dojela pro vítězství, zatímco Italka byla až sedmá. Soukalová obstála i v souboji s Francouzkou Marií Dorinovou-Habertovou, která ale chybovala na stojce a skončila pátá.

Dobře si vedla i Vítková, která udělala jednu minelu na ležce, ale stačilo jí to na desáté místo. Lucie Charvátová zase ukázala rychlé nohy, protože i se třemi chybami byla 19. Oproti tomu Eva Puskarčíková, která se netrefila dvakrát, byla až 25., Jessica Jislová 63.

Šlesingr s jednou chybou 14.

"Myslím, že se 14. místem bude Michal celkem spokojený, ale ještě neví, že ta jedna chyba byla kalibrová, kdyby měl nulu, asi by to bylo na první osmičku. Ale jinak dobrý výkon," hodnotil závod mužů v rozhovoru pro Českou televizi trenér českých biatlonistů Marek Lejsek.

Češi měli ve čtvrtečním sprintu pouze tři reprezentanty. V hotelu zůstal Ondřej Moravec, který bojuje s nachlazením. První tak vyrazil do závodu Michal Šlesingr, který si o něco lepší umístění odstřelil hned na první položce, po které musel na jedno trestné kolo. Na stojce už byl bezchybný a nakonec se musel spokojit se 14. pozicí.

Krčmář zapsal jednu chybu na každé položce a i když se v posledním kole vydal ze všech sil, stačilo to jen na 29. místo. Tomáš Krupčík chyboval celkem třikrát a propadl se až na 69. pozici.

Pro zlato si dojen Nor Johannes Bö, který smetl všech deset terčů a předvedl i skvělý běžecký výkon. Druhý nejlepší čas měl Rus Anton Šipulin, o vteřinu za ním Francouz Martin Fourcade.

Závody SP v biatlonu v Presque Isle (USA):

Muži - sprint (10 km):

1. J. Bö (Nor.) 24:38,8 (0 trest. okruhů), 2. Šipulin (Rus.) -27,9 (0), 3. M. Fourcade (Fr.) -28,9 (1), 4. Lesser (Něm.) -45,9 (0), 5. Wiestner -50,3 (1), 6. Weger (oba Švýc.) -52,5 (1), 7. Rastorgujevs (Lot.) -54,0 (1), 8. T. Bö (Nor.) -58,9 (1), 9. Peiffer (Něm.) -1:06,4 (1), 10. Bjöntegaard (Nor.) -1:07,1 (1), ...14. Šlesingr -1:19,9 (1), 29. Krčmář -1:53,4 (2), 69. Krupčík (oba ČR) -3:18,1 (3).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 857 b., 2. Šipulin 646, 3. T. Bö 584, 4. Schempp (Něm.) 551, 5. Eder (Rak.) 521, 6. Svendsen (Nor.) 508, ...16. Moravec 335, 26. Krčmář 251, 35. Šlesingr 226, 57. Soukup 51, 69. Krupčík 22.

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Soukalová (ČR) 20:02,2 (0), 2. Dunkleeová (USA) -17,8 (0), 3. Guziková (Pol.) -19,1 (0), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -20,5 (1), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -24,5 (1), 6. S. Gasparinová (Švýc.) -38,0 (1), 7. Wiererová (It.) -39,3 (2), 8. Bescondová (Fr.) -40,5 (1), 9. Nicolaisenová (Nor.) -41,5 (0), 10. Vítková -44,8 (1), ...19. Charvátová -1:21,6 (3), 25. Puskarčíková -1:32,1 (2), 63. J. Jislová (všechny ČR) -2:39,5 (3).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 26 závodů): 1. Soukalová 823, 2. Wiererová 708, 3. Dorinová Habertová 700, 4. Hildebrandová (Něm.) 596, 5. Mäkäräinenová 593, 6. Pidhrušná (Ukr.) 558, ...8. Vítková 514, 22. Puskarčíková 288, 34. Charvátová 166, 72. Landová (ČR) 22, 86. J. Jislová 7.