Arsenal ve šlágru kola smetl United, stačilo mu 20 minut

Aktualizováno 4. 10. 2015 18:54
Nedělní program Premier League otevřel duel mezi Liverpoolem a Evertonem, který skončil remízou 1:1. Ve večerních duelech porazil Arsenal Manchester United 3:0 a Tottenham remizoval se Swansea 2:2.
Létající Arsenal smetl United zcela jednoznačně - a zaslouženě
Létající Arsenal smetl United zcela jednoznačně - a zaslouženě | Foto: Reuters

Londýn - Nečekaně hladkým vítězstvím Arsenalu 3:0 skončil nedělní šlágr fotbalové Premier League mezi Gunners a Manchesterem United.

"Kanonýři", kteří v týdnu podlehli senzačně v Lize mistrů Olympiakosu Pireus, dnes o své výhře rozhodli v prvních dvaceti minutách, kdy nasázeli všechny tři branky. (Zápas jsme sledovali online zde)

O své místo po remízou 1:1 v Merseyside derby mezi Liverpoolem a Evertonem, přišel trenér Reds Brendan Rodgers. Smírně se po remíze 2:2 rozešly také Tottenham a Swansea.

Čech udržel 166. nulu

Na povedený výkon z minulého kola v Leicesteru (5:2) navázal útočník či záložník Arsenalu Alexis Sánchez, který poslal londýnský celek do vedení nad Manchesterem už v šesté minutě.

O 74 vteřin později domácí vedli rozdílem dvou branek, když se po Walcottově přihrávce prosadil Özil. Německý reprezentant skóroval v lize poprvé od dubna a ukončil gólový půst, který trval 1186 minut.

V 19. minutě zvýšil povedenou střelou z hranice pokutového území Sánchez. Arsenal vstřelil tři branky do sítě Manchesteru United poprvé od listopadu 2001.

Hosté v druhém poločase přidali na aktivitě a několikrát zabránil snížení Petr Čech, který udržel 166. čisté konto v anglické lize. V nastavení mohl čtvrtou branku domácích vstřelit Oxlade-Chamberlain, jeho pokus ale skončil na břevnu. Arsenal porazil Manchester na domácím hřišti po téměř čtyřech a půl letech.

Merseyside derby opět smírně

Everton i Liverpool si vypracovaly v prvním poločase několik slibných příležitostí, bezbrankový stav ale až do 42. minuty drželi oba brankáři. Následně otevřel skóre po Milnerově centru hlavou Ings a poslal Liverpool do vedení.

To ale "Reds" neudrželi ani do konce poločasu, v jehož nastavení se po nepřesvědčivém odkopu Cana prosadil Lukaku. Belgický reprezentant se v anglické lize proti Liverpoolu trefil už popáté.

První větší šance po změně stran přišla až v 66. minutě, záložník Evertonu Barkley ale těsně minul Mignoletovu branku. Belgického brankáře ohrozil také Lukaku, skóre se však nezměnilo a Everton už v desátém ligovém derby za sebou nedokázal Liverpool porazit.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Everton - Liverpool 1:1 (45.+1 Lukaku - 42. Ings), Arsenal - Manchester United 3:0 (6. a 19. Sánchez, 7. Özil), Swansea - Tottenham 2:2 (16. Ayew, 31. vlastní Kane - 27. a 65. Eriksen).