Fenomenální Agüero nasázel pět gólů za 20 minut, zmar Chelsea pokračuje

Aktualizováno 3. 10. 2015 20:24
Sergio Agüero v Premier League pět zápasů střelecky mlčel, proti Newcastlu ale zaznamenal pět branek během dvaceti minut hry. I díky němu City zvítězilo 6:1. Další zaváhání předvedla mistrovská Chelsea, která doma prohrála se Southamptonem 1:3.
Sergio Agüero a Jesus Navas (Manchester City)
Sergio Agüero a Jesus Navas (Manchester City) | Foto: Reuters

Manchester - V galapředstavení Sergia Agüera se změnilo utkání osmého kola Premier League mezi Manchesterem City a Newcastlem. Pět kol mlčící argentinský střelec totiž pěti brankami v rozmezí dvaceti minut zničil soupeře a v podstatě sám zařídil výhru 6:1.

Další porážku si před vlastními fanoušky uřízli fotbalisté mistrovské Chelsea, kteří doma prohráli se Southamptonem 1:3.

Agüero vyrovnal rekord

Fotbalisté City po úvodních pěti výhrách bez inkasované branky v Premier League dvakrát prohráli a ani v sobotu to s nimi nevypadalo dobře, když doma s Newcastlem prohrávali po brance Aleksandara Mitroviče. Srbský útočník se prosadil poprvé po příchodu z Anderlechtu.

Těsně před pauzou však načal svůj gólový účet Agüero, když se trefil zblízka hlavou po přistrčení Fernandinha. Během pěti minut po změně stran sedmadvacetiletý kanonýr dokonal hattrick dvěma střelami z hranice šestnáctky.

Na 4:1 zvýšil Kevin de Bruyne, pak však znovu přišly chvíle argentinského reprezentanta, který v 60. a 62. minutě přidal další dva zásahy. Nejprve znovu z hranice pokutového území zamířil technicky na vzdálenější tyč, poté zakončoval snadno zblízka po pasu De Bruyneho.

Agüero je teprve pátým hráčem, kterému se podařilo v Premier League v jednom utkání vstřelit pět gólů. Naposledy to dokázal Dimitar Berbatov v listopadu 2010 v dresu Manchesteru United, před ním to byli Jermain Defoe (2009, Tottenham), Alan Shearer (1999, Newcastle) a Andy Cole (1995, Manchester United). Šanci stanovit nový rekord Agüerovi vzalo střídání v 66. minutě, kdy ho nahradil Wilfried Bony.

Chelsea po čtvrté padla

Chelsea utrpěla už čtvrtou porážku z osmi zápasů a s osmi body jí patří šestnácté místo. Na Stamford Bridge přitom dnes začala dobře, když Willian v desáté minutě nasměroval svůj přímý kop navzdory velké vzdálenosti i těžkému úhlu o tyč do branky.

Krátce před poločasem však srovnal vydařenou střelou z hranice pokutového území Steven Davis. O vítězný gól se postaral Sadio Mané poté, co v souboji předčil stopera Johna Terryho. "Blues" pak dorazil Graziano Pellé, který zakončil rychlý protiútok.

Kouč Chelsea José Mourinho musel po duelu čelit otázkám na možný konec u týmu. "Zaprvé - já nikam neutíkám. Zadruhé - pokud mám odejít, klub mě bude muset vyhodit, protože já svůj tým ani své přesvědčení neopustím," uvedl.

"A za třetí, což je nejdůležitější - tento okamžik považuji za klíčový v historii tohoto klubu, protože pokud mě vyhodí, tak vyhodí nejlepšího trenéra, kterého kdy měl. A sdělením toho všeho bude, že za špatné výsledky může trenér," varoval portugalský trenér a dodal, že titul je již daleko, ale stále je přesvědčen, že s týmem skončí do čtvrtého místa.

Vardy vede tabulku střelců

Vydařený úvod sezony zažívá Crystal Palace a díky vítězství 2:0 nad West Bromwichem je v tabulce třetí. Svěřenci kouče Tonyho Pulise, který ještě loni vedl Crystal Palace, inkasovali první gól v sezoně na hřišti soupeře z hlavy Yannicka Bolasieho v 68. minutě, skóre uzavřel z penalty Yohan Cabaye.

Patnáct bodů jako Crystal Palace má i čtvrtý Leicester. Ten nasměroval k výhře 2:1 nad Norwichem z penalty Jamie Vardy, který se prosadil v pátém zápase za sebou. Celkově již osmadvacetiletý lídr tabulky střelců Premier League zaznamenal sedm branek, Agüero je o gól zpátky.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Crystal Palace - West Bromwich 2:0 (68. Bolasie, 89. Cabaye z pen.), Aston Villa - Stoke 0:1 (55. Arnautovic), Bournemouth - Watford 1:1 (29. Murray - 45. Ighalo), Manchester City - Newcastle 6:1 (42., 49., 50., 60. a 62. Agüero, 53. De Bruyne - 18. Mitrovič), Norwich - Leicester 1:2 (68. Mbokani - 27. Vardy z pen., 47. Schlupp), Sunderland - West Ham United 2:2 (19. Fletcher, 22. Lens - 45.+1 Jenkinson, 60. Payet), Chelsea - Southampton 1:3 (10. Willian - 44. Davis, 60. Mané, 72. Pellé)