Překážkářka Škrobáková zaběhla letošní maximum a postoupila

6. 8. 2012 13:32
Česká závodnice v překážkovém běhu postoupila s časem 13,01 do semifinále olympijského závodu.
Lucie Škrobáková nad překážkami.
Lucie Škrobáková nad překážkami. | Foto: Reuters

Londýn - Lucie Škrobáková postoupila na olympijských hrách v Londýně do úterního semifinále na 100 metrů překážek.

Ve svém rozběhu skončila na postupovém třetím místě v nejlepším letošním času 13,01 sekundy.

Vyřazeni byli naopak osmistovkař Jakub Holuša i mílařka Tereza Čapková.

Třicetiletá Škrobáková umí 100 metrů překážek za 12,73, tímto výkonem drží český rekord. Stříbrná medailistka z halového mistrovství Evropy 2009 letos před olympiádou tuto trať běžela nejrychleji za 13,12. V londýnských rozbězích byla celkově čtrnáctá.

Holušovi chybělo do semifinále běhu na 800 metrů necelých šest desetin sekundy. Halový vicemistr světa z letošního roku skončil v rozběhu na čtvrtém místě výkonem 1:46,87, přičemž potřeboval být buď o jednu pozici lepší, nebo na dálku předčit Rusa Jurije Borzakovského, který postoupil díky dosaženému času 1:46,29 jako poslední.

Také pro Čapkovou skončila olympijská účast v Londýně už v rozběhu. V úvodním běhu na 1500 metrů byla dvanáctá, a třebaže pak živila naději až do posledního rozběhu, dosažený čas 4:12,15 jí nakonec na postup do semifinále nestačil.

Ve večerním atletickém bloku se představí Jiřina Ptáčníková ve finále soutěže tyčkařek, Zuzana Hejnová s Denisou Rosolovou poběží semifinále 400 metrů překážek.