11. 8. 2012 23:37
Norská radost a oslavné kolečko s vlajkou
Norská radost a oslavné kolečko s vlajkou | Foto: Reuters

Londýn - Žádné převapení se nedělo. Norské házenkářky obhájily olympijské zlato a potvrdily roli nejlepšího týmu světa.

Černého koně londýnských her Černou Horu ve finále zdolaly 26:23. Bronz vybojovaly Španělky. Bronz vybojovaly Španělky po obrovském dramatu a dvou prodlouženích s korejským týmem.

Norky se ve finále po slabším začátku rozjely a do šaten šly s tříbrankovým náskokem (13:10).

Vedení držely ale jen do 47. minuty, kdy se černohorským hráčkám podařilo vyrovnat na 19:19 a snažily se senzační tažení turnajem ještě vyšperkovat.

Jenže posledních deset minut vyšlo lépe obhájkyním zlatých medailí. Definitivně je k nim posunula 45 sekund před koncem nejlepší střelkyně Sullandová gólem na 25:23.

Sullandová se ve finále trefila desetkrát, stejně jako hvězda výběru Černé Hory Katarina Bultovičová.