reklama

Porážka od Švédů byla milosrdná, říká Dopita a chválí Saláka

Čeští hokejisté prohráli se Švédskem 1:2, podle Jiřího Dopity však byl rozdíl mezi oběma týmy mnohem větší Čeští hokejisté prohráli se Švédskem 1:2, podle Jiřího Dopity však byl rozdíl mezi oběma týmy mnohem větší Foto: Michal Eger

Praha - Dva zápasy s rozdílnými výsledky mají na letošním mistrovství světa za sebou čeští hokejisté.

A rozdílné je také hodnocení jejich výkonů očima expertů, které oslovil deník Aktuálně.cz.

Zatímco výhru 2:0 proti Bělorusku Jiří Dopita i Pavel Richter více méně shodně chválili, na porážku 1:2 se Švédskem mají rozdílné názory.

"Nebylo to z naší strany povedené, Švédové byli jasně lepší," říká Dopita.

"Proti Švédům jsme byli lepší, co se týče kombinace, ale dělali jsme chyby vzadu," soudí Richter.

"Ale jsou to teprve dva zápasy, to se těžko hodnotí. Doufejme, že to bude příště lepší," dodávají optimisticky.

Málo šancí a chyby v obraně

Podle trojnásobného mistra světa a olympijského vítěze Dopity byla výhra Švédů jen logickým vyústěním jejich převahy. Herní i střelecké (poměr střel 39:18).

"Přestříleli nás a byli lepší po celý zápas, takže to byl ještě milosrdný výsledek. A sami nás do šancí příliš nepouštěli," uvedl k těsné porážce 1:2.

Richterovi víc vadily individuální chyby v obraně. "Z toho pak pramenily inkasované góly. To si s takovým soupeřem nemůžeme dovolit," nabádá hráče k větší ostražitosti.

Šest na čtyři? Palte ze všech stran

V závěru měli Češi díky Tallinderově vyloučení možnost power play šesti proti čtyřem, ale za 52 sekund gólmana Enrotha téměř neohrozili.

"Chtěli jsme vyrovnat, ale pořádně jsme nevystřelili. Když hrajeme šest na čtyři, tak to tam musí létat na bránu ze všech stran. Mělo tam přijít více střel," shodly se obě persony.

Pochvalu si zaslouží Salák

Přestože výkony jednotlivých hráčů nechtějí zatím vyzdvihovat, jedno jméno chválí oba. Brankář Alexander Salák je na svém vůbec prvním šampionátu a zatím působí velmi jistě. Proti Bělorusku vychytal nulu a také se Švédskem držel české naděje až do posledních chvil.

"Řekl bych, že o gólmanech je momentálně rozhodnuto. Salák chytal výborně a post jedničky si teď zaslouží. Nasazoval bych jej i dál," má jasno Richter.

"Jediným pozitivním prvkem byl výkon gólmana Saláka, také se mi líbil útočník Hertl. Na to, že to jsou nováčci, si vedou velice dobře," pochválil je Dopita.

Místo hvězdných výkonů individualit tak Češi musejí sázet především na týmovou hru. "Mužstvo nehraje špatně. Má svého ducha i náboj. Snad se to zlepší, hlavně střelecky," uzavřel Richter.

Tomáš Kubánek - 6. 5. 2013 6:00

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (blogy@aktualne.cz)

reklama