Po sobotním trápení Lacko na mokru deklasoval soupeře

Radek Vičík Radek Vičík
1. 5. 2016 18:47
V sobotu byla výprava roudnické Buggyry na Red Bull Ringu velmi smutná, ale dnes mohla slavit double Adama Lacka. roudnický tým své soupeře v závodě ME tahačů na okruzích na mokré trati deklasoval.
Adamu Lackovi mokrý Red Bull Ring sedl na jedničku.
Adamu Lackovi mokrý Red Bull Ring sedl na jedničku. | Foto: Buggyra

Spielberg - Po rozpacích sláva. Tak se stručně dá popsat víkendová anabáze stáje Buggyra na rakouském Red Bull Ringu. Zatímco včerejší slunce nepřineslo roudnickému týmu v úvodních dvou závodech ME tahačů na okruzích úspěch, dnes na vodě Adam Lacko své soupeře deklasoval. Dvě vítězství doplnil nováček Jiří Forman pátým a sedmým místem.

O "bednu" včera Lacka připravila penalizace za údajné přejetí čáry ohraničující trať všemi čtyřmi koly. Dnes ale vše vynahradil a na mokrém povrchu byl k neporažení. Měřený trénink vyhrál o dvě sekundy a třetí pohárový závod téměř o půl minuty.

Jezdce Buggyry nezastavilo ani reverzní pořadí prvních osmi jezdců na startu poslední víkendové jízdy. Již po osmém kole byl Lacko v čele a svým soupeřům opět ujel.

"Auto fungovalo skvěle. V prvních dvou kolech jsem si očuchával, kde máme ten správný přítlak, pak jsem se pustil do práce. Šlo to lépe, než jsem předpokládal. I když to po sobotě nevypadalo, můžeme být s úvodem sezona nadmíru spokojeni,“ pochvaloval si rodák z Hradce Králové.

Výbornou práci předvedl také nováček evropských trucků Forman. Bývalý motokárista ukázal, že i jemu voda sedí. V první jízdě dojel na sedmém místě, což mu vyneslo první řadu na startu druhé jízdy. V jejím cíli se radoval z páté pozice.

"Určitě jsem z prvního víkendu nadšený. Ochutnal jsem atmosféru truck racingu a nadchlo mne to. Jsem spokojený, protože jsem se každou jízdou posouval vpřed a to byl můj cíl,“ uvedl spokojeně Forman.

Jezdci české stáje brali v obou nedělních jízdách nejvíce bodů ze všech, což vyneslo Buggyru v průběžném hodnocení na druhou pozici. Ta patří také v průběžném pořadí jednotlivců Lackovi, který ztrácí šest bodů na vedoucího Němce Jochena Hahna. Forman se po rakouském představení usadil na osmém místě.

Úvodní podnik seriálu mistrovství Evropy tahačů ve Spielbergu (Rakousko):

První závod: 1. Hahn 20 kol, 2. Reinert (oba Něm./MAN) -2,642, 3. Altenstrasser (Rak./Iveco) -9,717, ...6. Lacko (ČR/Buggyra) -27,423, 13. Vojtíšek (ČR/MAN) -1:06,418, Forman (ČR/Buggyra) diskvalifikován.

Druhý závod: 1. Reinert 20 kol, 2. Hahn -0,528, 3. Altenstrasser -14,837, ...5. Lacko -29,487, 6. Vojtíšek -35,790, 8. Forman -38,086.

Třetí závod: 1. Lacko 27:21,984, 2. Janiec (Fr./MAN) -26,600, 3. Hahn -27,887, ...7. Forman -42,682, 9. Vojtíšek -1:02,804.

Čtvrtý závod: 1. Lacko 23:11,567, 2. Smith (Brit./MAN) -15,343, 3. Körber (Něm./Iveco), ...5. Forman -20,331, 7. Vojtíšek -30,064.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 48, 2. Lacko 42, 3. Reinert (Něm./MAN) 33, ...8. Forman 14, 11. Vojtíšek 11.

Pohár konstruktérů: 1. Reinert Adventure 89, 2. Buggyra 67, 3. Lion 56.