Plzeň ve 3. předkole narazí na rumunský Petrolul Ploješť

24. 7. 2014 21:19
Fotbalisté Viktorie Plzeň se ve 3. předkole Evropské ligy utkají s Petrolulem Ploješť, který porazil Flamurtari 2:0 a 3:1.
Plzeň začne cestu za postupem do hlavní fáze Evropské ligy s rumunským týmem Petrolul Ploješť | Foto: CPA Eduard Erben

Vlora - Fotbalisté Viktorie Plzeň se ve 3. předkole Evropské ligy utkají s Petrolulem Ploješť. Tým, jenž v minulé sezoně skončil na třetím místě rumunské ligy, si v 2. předkole poradil s Flamurtari, které se do evropských soutěží dostalo díky vítězství v Albánském poháru.

Na domácí výhru 2:0 z minulého týdne navázal Petrolul vítězstvím 3:1 v dnešní odvetě. Úvodní utkání Plzně s Ploještí se uskuteční příští čtvrtek v Rumunsku.

Petrolul byl v úvodu aktivnějším týmem, skóre však otevřel v 37. minutě domácí útočník Nijas Lena po pasu Telushiho. Albánci ale nadějný stav dlouho neudrželi, dvě minuty nato asistoval kapitán rumunského týmu Adrian Mutu u vyrovnávací branky Portugalci Filipemu Teixeirovi.

Hosté v druhém poločase postup stvrdili dalšími dvěma brankami. Nejprve si druhou trefu v zápase připsal Teixeira, v 90. minutě se pak prosadil střídající Kamerunec Njongo Priso.

Po 52 letech se tak Petrolul Ploješť utká v evropském poháru s českým týmem, v roce 1962 porazil v prvním kole Veletržního poháru Brno 4:0 a 1:0. Duel mezi Plzní a Ploještí bude speciální především pro trenéra českého vicemistra Dušana Uhrina mladšího, jenž v minulosti trénoval rumunské kluby Temešvár a CFR Kluž.