reklama

Transfer léta? Plzeň ulovila na Letné Hejdu. A má i Zemana

Lukáš Hejda si zahrál za Spartu třeba proti Žilině. Lukáš Hejda si zahrál za Spartu třeba proti Žilině. Foto: ČTK

Plzeň - Další dvě posily získala před startem Gambrinus ligy Viktoria Plzeň. A obě z kádru jednoho z největších rivalů, pražské Sparty.

Na přestup západočeský klub získal obránce Lukáše Hejdu, za něhož podle zákulisních informací zaplatil 12 milionů korun. Na roční hostování pak přichází levonohý záložník Martin Zeman.

Stoper reprezentační jednadvacítky Hejda se na přání trenéra Pavla Vrby již ve čtvrtek připojí k týmu, který je na soustředění v Rakousku. 

Hejdův agent: V rámci ligy jde o transfer léta

„O Lukáše projevovala Plzeň zájem už v minulých dvou přestupních obdobích a po několikadenním maratonu nakonec došlo k dohodě. Podle přestupní částky, kterou zveřejňovat nebudeme, se dá na naše poměry hodnotit tento přestup jako nadstandardní a určitě půjde v rámci ligy o transfer léta," informoval na webových stránkách své agentury hráčův agent Ondřej Chovanec.

Hejda v minulém ročníku ligy hostoval v Příbrami, předtím ho Sparta zapůjčila do Jablonce. V Gambrinus lize zatím odehrál 37 utkání, v nichž se dvakrát zapsal mezi střelce.

Třiadvacetiletý Zeman nejpve ve Spartě zářil, pak se však stal nechtěným. V uplynulé sezoně hostoval v rakouské Admiře a ani letos se do sparťanského kádru nedostal. Letenský tým mu dal svolení hledat si nové angažmá. V nejvyšší soutěži Zeman zatím odehrál 57 utkání a dal čtyři branky.

Sport - 12. 7. 2012 11:12

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama