Plzeň slaví, proti Coimbře se rozstřílela až ve druhé půli

Plzeňští zvládli úvodní duel Evropské ligy.
První tři body jsou doma. Viktoria Plzeň na domácím hřišti dobře odstartovala do Evropské ligy.
K radosti Štruncových sadů Viktoriáni porazili portugalskou Coimbru 3:1.
První poločas ale nedopadl podle představ. Z tlaku gól nepadl, naopak hostům se podařil rychlý brejk.
Brankář Matůš Kozáčik a stoper Marian Čišovský při obranné práci.
Aleš Vávra Aleš Vávra
20. 9. 2012 20:50
Viktoria vstoupila úspěšně do základní skupiny Evropské ligy, přestože po poločase prohrávala.

Plzeň - Třemi góly ve druhém poločase otočila Viktoria Plzeň skóre a zvládla vítězně vstup do základní skupiny Evropské ligy. Portugalskou Coimbru porazila brankami Horvátha, Ďuriše a Rajtorala 3:1 a usadila se na druhém místě tabulky. Atlético Madrid je o skóre lepší, protože na hřišti Haopelu Tel Aviv zvítězilo jednoznačně 3:0

Viktoria, jež nakonec mohla vyběhnout na trávník v základní sestavě s nejistými Horváthem a Ďurišem, byla od začátku aktivnější, ale góly nepřicházely. Naopak v 19. minutě šokoval Štruncovy sady hostující Wilson Eduardo, který po rychlém kontru zblízka překonal vyběhnuvšího Kozáčika.

Vyrovnání přinesla Horváthova kuriózní hlavička

Plzeňští mohli srovnat ještě v první půli, hlavičku Procházky ale zastavilo břevno a gól nevstřelili ani Ďuriš s Hanouskem.

Západočeši se ale naštěstí prosadili hned po změně stran. Rajtoral v první minutě vybojoval roh, Darida jej namířil přesně na netradičního hlavičkáře Horvátha, jehož vysoký oblouk fatálně podcenil hostující brankář Ricardo a nechal míč dopadnout do branky.

Rozhodující moment přišel po necelé hodině hry. Limberský z levé strany odcentroval a Ďuriš z malého vápna nedal Ricardovi šanci.

Plzeň vyhrála zaslouženě, příště jede do Madridu

Výsledek pečetil v 81. minutě Rajtoral, který znovu hlavou využil rychlý brejk a centr Hanouska. Plzeň triumfovala naprosto zaslouženě, vítěz portugalského poháru na její kombinační hru nestačil. Další zápas odehrají svěřenci Pavla Vrby na hřišti Atlétika Madrid 4. října.

Utkání 1. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina B:

Viktoria Plzeň - Académica Coimbra 3:1 (0:1)

Branky: 46. Horváth, 58. Ďuriš, 80. Rajtoral - 19. Wilson Eduardo. Rozhodčí: Kaasik - Mutli, Vinogradov (všichni Est.). ŽK: Horváth, Kozáčik - Hallíš, Cissé, Ogu. Diváci: 10.845.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral (90.+1 Malakjan), Hanousek, Hora (61. Zeman) - Ďuriš (75. Fillo). Trenér: Vrba.

Coimbra: Ricardo - Rodrigo Galo, Hallíš (46. Bruno China), Ferreira, Nivaldo - Makelele (73. Edinho), Flávio, Keita (64. Ogu) - Marinho, Cissé, Wilson Eduardo. Trenér: Emanuel.