Plzeň ztratila šťávu, Fenerbahce si odváží zaslouženou výhru

Plzeň prohrála i díky chybě brankáře Kozáčika. Na fotogalerii ze zápasu se podívejte ZDE
Z úvodního zápasu osmifinále Evropské ligy si určitě odnesli lepší pocity hráči Fenerbahce. V Plzni totiž zvítězili 1:0.
Plzeň na podzim oslnila, když vyhrála nelehkou skupinu, zkraje jara pak suverénně vyřadila Neapol, proto na západě Čech zavládla velká euforie.
Tomu odpovídalo i brzy vyprodané osmifinále.
Jenže obraz hry byl tentokrát trochu jiný, než si domácí představovali a na jaký byli zvyklí.
7. 3. 2013 20:57
Plzeň v úvodním utkání osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce prohrála 0:1.

Plzeň - Fotbalisté Plzně nezačali osmifinále Evropské ligy proti Fenerbahce Istanbul právě nejšťastněji a výsledkem ani výkonem nenavázali na skvělá představení proti italské Neapoli.

V úvodním utkání na domácí půdě totiž po matném výkonu prohráli 0:1, když o vítězství tureckého celku rozhodl deset minut před koncem po chybě v obraně Kamerunec Webó.

Hosty při velké šanci Rajtorala na konci první půle zachránilo břevno. Odveta za týden v Istanbulu před prázdným hledištěm tak bude pro svěřence Pavla Vrby velmi složitá.

Zklamaný Vrba: Nepustili nás do hry

"Převládá zklamání, ale myslím si, že jsme narazili na top evropské mužstvo. Byli kvalitnější v kombinaci rychlejší a do hry nás nepouštěli. My jsme hodně ztráceli míče, což nám bralo spoustu sil. Uvidíme v odvetě, ale výsledek pro nás není vůbec dobrý," hodnotil zápas v rozhovoru pro Českou televizi evidentně smutný kouč Vrba.

Pavel Horváth souhlasil. "Předvedli, že to jsou velcí hráči. Měli jsme jen jednu šanci po jejich chybě, kdybychom šli do vedení, bylo by to jiné. Mysleli jsme, že budeme více ve hře, ale oni nám míč moc nepůjčovali," uvedl plzeňský kapitán.

"Máme týden, ve fotbale je možné všechno. Věřím tomu, že když dáme gól, můžeme se ještě prát o postup," dodal Horváth.

Jediná, zato obří šance: Rajtoral trefil břevno

Natěšení diváci ve Štruncových sadech viděli v první půli velmi opatrný fotbal. Po vyrovnaným úvodu se taktovku ujali hosté, kteří více drželi míč a nepouštěli Viktorii k jejím typickým ofenzivním výpadům.

První nebezpečná situace se zrodila až ve 35. minutě. To když Cristian prudkou ranou protáhl Kozáčika. O tři minuty později přišel klíčový moment zápasu. Po špatné rozehrávce Demirela se dostal do obří příležitosti Rajtoral, levačkou však trefil pouze břevno. Míč se následně odrazil k Ďurišovi, který zblízka spálil další tutovku.

Hosté mohli trestat vzápětí, Dirk Kuijt ale tísněn Rajtoralem z malého vápna netrefil odkrytou branku.

Kozáčik vyrážel jen před prázdnou branku

Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Vrbův tým velmi lacino ztrácel míče a prakticky se nedostával přes polovinu hřiště. Logickým vyustěním tak byla inkasovaná branka.

V 81. minutě odcentroval Gökhan, Kozáček první hlavičku sice vyrazil, jenže pouze před prázdnou branku k nohám Pierra Weba. A ten v  pohodě skóroval. Domácí se nedostali ani k závěrečnému tlaku a opouštěli trávník zklamaní.

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Fenerbahce Istanbul 0:1 (0:0)
Branka: 81. Webó. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Cariolato (všichni It.). ŽK: Ziegler (Fenerbahce). Diváci: 11.701.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Řezník - Darida, Horváth - Ďuriš (69. Fillo), Kolář (89. Hejda), Kovařík - Bakoš (60. Tecl). Trenér: Vrba.
Fenerbahce: Demirel - Gönul, Irtegün, Yobo, Ziegler - Topal, Sahin - Kuijt, Cristian, Sow (83. Erkin) - Webó (85. Topuz). Trenér: Kocaman.