Byly to nervy. Plzeň poslal do EL vítězným gólem Bakoš

FOTO Plzeň se znovu dostala do pohárové euforie
Za svým cílem šli západočeši již od začátku utkání a svojí herní převahu zúročili v branku ve 37. minutě. Hrdinou Plzně se stal Marek Bakoš, jenž vstřelil jak jediný gól Viktorie v prvním utkání v Lokerenu, tak také ten v Plzni. Viktoria tak postoupila, ačkoliv se v závěru bránila drtivému tlaku hostů.
Zde už vidíte snímek branky. Bakoš uklidil hlavičkou míč centrovaný z levé strany. Trefil se k pravé tyči.
Radost v ochozech byla obrovská. Plzeňští si vedení zasloužili a i poté byli lepším týmem.
Marek Bakoš si vytvořil několik dalších šancí. Svým důrazem si však vysloužil také žlutou kartu a hněv hráčů Lokerenu.
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
30. 8. 2012 22:14
Plzeňští sice v Belgii prohráli 1:2, doma ovšem Lokerenu gólem Bakoše porážku vrátili a díky brance vstřelené na půdě soupeře postupují dále.

Plzeň - Fotbalisté Plzně si také letos zahrají v hlavní fázi evropského poháru.

Po loňské účasti v Lize mistrů se letos musejí spokojit "pouze" s Evropskou ligou, přesto po závěrečném hvizdu odvety play off s Lokerenem zavládla na stadionu ve Štruncových sadech veliká euforie.

Západočeši sice v Belgii prohráli 1:2, doma ovšem Lokerenu gólem Bakoše porážku vrátili a díky brance vstřelené na půdě soupeře postupují dále.

Plzeň opět neproměňovala šance

Byly to nervy. A pořádné. "V závěru jsem sice zestárl o pár let, ale po konečném hvizdu zase omládl," usmíval se už po zápase do mikrofonu televize Nova kouč Plzně Pavel Vrba.

Ten v závěru notně popoháněl sudího Erikssena, aby ukončil tlak soupeře posledním hvizdem, ten si ale dával pořádně na čas. Přitom domácí takové nervy zažívat nemuseli. "Ve druhé půli měl Rajtoral tři gólovky, škoda, že to nevyřešil lépe," připomněl tutovky dnes pravého záložníka Plzně kouč.

Plavovlasý expres byl v odvetě proti Lokerenu skutečně k neudržení a levý bek hostí De Bock z něj rozhodně nebude mít dobré spaní. Rajtoral nejprve v první půli začal jedinou gólovou akci zápasu.

Jak je důležité míti Bakoše

Zatáhl míč po pravé straně, ten se přes Horvátha s Daridou dostal rychle nalevo na Limberského, který se zbavil elegantně beka a svůj centr posadil přesně na hlavu Bakoše - 1:0.

Ve druhé půli pak reprezentační obránce postupně ve 48., 53., 59. a 68. minutě předvedl navlas stejné akce - pozdrav De Bockovi, zpracování a střela na zadní tyč. Třikrát ji těsně minul, napočtvrté ji orazítkoval, ani jednou však nezacílil přesně.

Plzeňské jeho smůla ale nakonec mrzet nemusela. "Vyhráli jsme zaslouženě, až na ten závěrečný tlak nic neměli, my jsem mohli přidat ve druhé půli tři góly, bohužel zakončení nám momentálně nejde. Hráči Lokerenu ale rozhodně ukázali, že nejsou žádní nazdárci," zhodnotil po zápase unavený ale šťastný domácí kapitán Pavel Horváth než "vyrazil na jedno a do postele".

Plzeň pochválil i kouč soupeře

"My jsme tu neodehráli dobrou první půli. Soupeř ukázal, proč hrál loni v základní skupině Ligy mistrů, potvrdil své kvality. Ve druhé půli jsme věřili, že naše šance přijde, ale bohužel jsme se ke gólu a vyložené šanci neprotlačili," pronesl sportovně po duelu kouč hostí Peter Maes.

Plzeň tak doprovodila do osudí základních skupin Evropské ligy pražskou Spartu, třetí pohárový zástupce Liberec bohužel nestačil na ukrajinský Dněpr. I přesto dnes český fotbal zažil velmi povedenou noc.

Odveta 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Lokeren 1:0 (1:0)

Branka: 37. Bakoš. Rozhodčí: Eriksson - Sjöblom, Flink (všichni Švéd.). ŽK: Bakoš, Darida - Taravel. Diváci: 11.711. První zápas: 1:2, postoupila Plzeň.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral (90.+1 Malakjan), Hanousek (88. Fillo), Ďuriš (77. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Lokeren: Barry - Galitsios, Mijat Marič, Taravel, De Bock - Persoons, Leko (74. Miloš Marič), Overmeire - De Ceulaer (79. De Pauw), Harbaví, Patosi (79. Mokulu). Trenér: Maes.