Češky Plíšková, Strýcová i Koukalová v Praze postoupily

28. 4. 2015 19:04
Karolína Plíšková potvrdila v Praze roli nasazené jedničky a postoupila do druhého kola.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Česká tenistka Karolína Plíšková v úterý potvrdila na turnaji v Praze roli nasazené jedničky a postoupila do druhého kola.

S Němkou Annikou Beckovou se ale pořádně nadřela. A to nejen kvůli neustálým dešťovým přeháňkám, které nejprve start zápasu odložily o tři hodiny a pak ještě jednou přerušily.

Mladá Němka totiž nečekaně hladce získala první set a Plíšková musela utkání otáčet. Nakonec ale zápas, který jsme sledovali živě zde, ovládla poměrem 2:6, 6:1, 6:3.

Do druhého kola proklouzly také Barbora Strýcová, která si ve dvou setech poradila s Američankou Madison Brengleovou, a Klára Koukalová po výhře nad Němkou Julií Görgesovo.

Moc nevěřila, že obrat zvládne

"Vyhrát doma je vždycky nejlepší. Jsem ráda, že jsem to zvládla. První set byl všelijaký, moc jsem nevěřila, že to zvládnu. Ale nakonec jsem se vzpamatovala a začala hrát svou hru," řekla v rozhovoru pro Českou televizi vítězka zápasu. V dalším kole se Plíšková utká s bulharskou hvězdou Cvetanou Pironkovovou.

Světová čtrnáctka vstoupila do zápasu plná obav, které sdílel i její trenér Jiří Vaněk. "Byla to na začátek těžká soupeřka, pohyblivější, antukářka. Navíc podmínky byly pro Karolínu velmi těžké, povrch se deštěm ještě zpomalil a ani neměla moc času na rozcvičení," řekl kouč.

V prvním setu hrála Plíšková špatně, nemohla se opřít o servis a často kazila, především z bekhendu. Naopak 80. hráčka světa Becková výborně bránila a hrála velmi trpělivě. Výsledkem byl jasný výsledek 6:2.

Zaražené diváky si česká hvězda získala zpět na svou stranu ve druhém setu. V něm se zlepšila ve všech herních činnostech a soupeřce přenechala jen jedinou hru. V dobrém výkonu pokračovala favoritka i v rozhodujícím dějství, které rozhodla brzkým brejkem.

Tenisový turnaj žen J&T Banka Prague Open (antuka, dotace 250 tisíc dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Karolína Plíšková (1-ČR) - Becková (Něm.) 2:6, 6:1, 6:3, Strýcová (3-ČR) - Brengleová (USA) 7:6 (7:5), 6:3, Koukalová (ČR) - Görgesová (Něm.) 7:6 (7:3), 6:2, Konjuhová (Chorv.) - Bencicová (7-Švýc.) 7:5, 6:7 (6:8), 7:6 (7:3), Pironkovová (Bulh.) - Govorcovová (Běl.) 7:5, 6:1.