21. 2. 2015 17:56
Karolína Plíšková podlehla ve finále turnaje v Dubaji Rumunce Simoně Halepové.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Dubaj - Karolína Plíšková titul z turnaje v Dubaji nezískala. V sobotním finále podlehla česká kometa výborně bránící Rumunce Simoně Halepové 4:6, 6:7. Zápas jsme sledovali živě zde.

Na dvaadvacetileté rodačce z Loun se především v první sadě patrně podepsal náročný program z tohoto týdne i celé nové sezony, kdy během 52 dnů absolvovala úctyhodných 29 zápasů. Tento týden dokonce hrála každý den, přičemž před finále sehrála tři náročné třísetové souboje.

"Odehrála jsem spoustu zápasů, porazila skvělé hráčky, takže nejsem zklamaná," prohlásila Karolína Plíšková s tím, že už se těší na krátký oddech. "Zítra jedu do Dauhá, tak si konečně užiju den volno," dodala s úsměvem.

I přes prohru ve finále si Plíšková notně polepší v pondělním vydání žebříčku WTA, kde se posune minimálně na třináctou příčku, což je její osobní maximum. Halepová díky svému desátému turnajovému titulu v kariéře vystřídá na postu světové trojky Petru Kvitovou.

V prvním setu rozhodla sedmá hra

Halepová před utkáním avizovala, že hraje nerada s tenistkami, které dobře podávají. A v úvodu utkání to bylo vidět, na returnu se favorizovaná Rumunka jen těžko prosazovala.

Sama musela v první polovině úvodního setu odvrátit dva brejkboly české tenistky. Ale pak zničehonic udeřila. V sedmé hře si rychle vypracovala tři brejkboly a hned ten první proměnila. Halepová pak sadu dovedla do vítězného konce poměrem 6:4.

V druhém setu drama

Druhý set ale začal lépe pro Plíškovou, která díky brzkému brejku vedla 2:0. Rumunka však vzápětí vzala ztracené podání zpět. Za stavu 3:3 se pak situace otočila a hráčky si začaly prohrávat své servisy.

Nejdříve šla do trháku Halepová, hned v další hře ale o podání přišla. Pak šla do vedení 5:4 a servírovala na ukončení utkání. Jenže Plíšková v klíčových momentech předváděla svůj nejlepší tenis, odvrátila mečbol a dramatický finiš pokračoval. Situace se opakovala a za stavu 6:5 česká tenistka smazala další mečbol Rumunky. A tak se šlo do tie-breaku.

V něm byli diváci u vytržení z fantastického představení. Rozhodnutí přišlo za stavu 4:4. Halepová vyhrála dva míčky v řadě a další mečbol už proměnila.

"Snažila jsem se to otočit, ale i kdybych ten druhý set získala, nevím, jestli bych dokázala vyhrát celý zápas," přiznala po zápase  Plíšková. "Bylo by to hodně těžké, protože ona žádný míč nevzdává a opravdu dobře běhá."