Plekanec přihrál na vítězný gól, Vrbata pomohl Vancouveru

18. 4. 2015 7:43
Tomáš Plekanec se asistencí zasloužil o výhru Montrealu v druhém zápase sére proti Ottawě.
Hráči Montrealu oslavují druhou výhru v sérii.
Hráči Montrealu oslavují druhou výhru v sérii. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Montrealu porazili v druhém utkání 1. kola play off NHL Ottawu 3:2 v prodloužení a vedou v sérii 2:0 na zápasy. Asistenci u vítězného gólu si připsal český útočník Tomáš Plekanec. Svůj první gól v letošních bojích o Stanley Cup vstřelil Radim Vrbata, jenž trefou do prázdné branky pečetil výhru Vancouveru 4:1 nad Calgary, díky níž Canucks srovnali sérii na 1:1.

Canadiens prohrávali s Ottawou po první třetině 0:1, ve druhém dějství ale dvěma góly otočili skóre ve svůj prospěch. Senators se však nevzdali a šest a půl minuty před koncem třetí třetiny vyrovnali na 2:2. Prodloužení pak trvalo jen necelé čtyři minuty. Plekanec v útočném pásmu zachytil rozehrávku soupeře, kotouč se dostal k Alexi Galchenyukovi a ten ranou z otočky rozhodl.

Vancouver, který v prvním duelu podlehl Calgary 1:2, když obě branky inkasoval ve třetí třetině, tentokrát neponechal nic náhodě. Na rozdíl od úvodního klání se domácí dokázali prosadit v první třetině, v níž přestříleli soupeře v poměru 13:3 a po osmi minutách vedli už 2:0.

V prostřední části branka nepadla, hned na začátku třetí dvacetiminutovky ale navýšil náskok domácích Ronalds Kenins. Brankář Eddie Läck přišel o čisté konto až v 57. minutě, kdy jej ranou od modré čáry překonal v přesilové hře Kris Russell. Hosté pak zkusili hru bez brankáře, ale Vrbata 121 sekund před závěrečnou sirénou jejich snahu o vyrovnání utnul.

Na hořkou porážku z úvodního zápasu, v němž ztratili tříbrankový náskok, dali zapomenout hokejisté Nashvillu, kteří rozstříleli Chicago 6:2. Sérii srovnal na 1:1 také Washington, jenž otočil duel s New York Islanders z 1:3 na 4:3.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Montreal - Ottawa 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 28. Pacioretty, 37. Subban, 64. Galchenyuk (Plekanec) - 19. MacArthur, 54. Wiercioch. Střely na branku: 42:31. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Subban, 2. Pacioretty (oba Montreal), 3. Hammond (Ottawa). Stav série: 2:0.

Washington - New York Islanders 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Branky: 32. Alzner, 37. Ovečkin, 44. Bäckström, 48. Chimera - 6. Clutterbuck, 24. Strome, 35. Okposo. Střely na branku: 35:21. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Bäckström, 2. Chimera, 3. Niskanen (všichni Washington). Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy:

Nashville - Chicago 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Branky: 35. a 55. C. Smith, 3. Wilson, 20. Josi, 53. Forsberg, 56. Santorelli - 17. Sharp, 31. P. Kane. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17.208. Hvězdy utkání: 1. Smith, 2. Ribeiro, 3. Wilson (všichni Nashville). Stav série: 1:1.

Vancouver - Calgary 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky: 3. D. Sedin, 8. Higgins, 43. Kenins, 58. Vrbata - 57. Russell. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Läck, 2. D. Sedin, 3. Edler (všichni Vancouver). Stav série: 1:1.