Plekanec dal vítězný gól, Sharks opět rozstříleli Kings

21. 4. 2014 7:07
Postup do dalšího kola v nejkratším možném termínu si budou moci Canadiens zajistit v úterý.
Radost hokejistů Montrealu po brance Tomáše Plekance.
Radost hokejistů Montrealu po brance Tomáše Plekance. | Foto: Reuters

New York - Útočník Tomáš Plekanec vstřelil v nedělním utkání 1. kola play off NHL vítězný gól Montrealu, který porazil Tampu Bay 3:2 a zvýšil své vedení v sérii už na 3:0. Postup do dalšího kola v nejkratším možném termínu si budou moci Canadiens zajistit v úterý.

Po dvou výhrách na ledě soupeře se hokejisté Montrealu pustili do svého soupeře před vlastními více než 21 tisíci fanoušků pěkně zostra.

Palát skóroval poprvé v play off

Vyprodané Bell Center explodovalo radostí už 11 sekund po úvodním vhazování, kdy se po přihrávce obloučkem od P. K. Subbana dostal za záda obránců Rene Bourque a tváří v tvář brankáři Lindbackovi rychlou střelou švihem otevřel skóre zápasu.

Lightning odpověděli až ve 29. minutě, kdy svým prvním gólem v play off vyrovnal v přesilové hře český mladík Ondřej Palát, druhý nejproduktivnější nováček základní části, který se vrátil do sestavy po jednozápasové pauze zaviněné zraněním.

Dvě minuty před koncem druhé třetiny však vrátil domácím vedení Brendan Gallagher a ve 46. minutě zvýšil Plekanec na 3:1 tvrdou ranou z pravého kruhu pro vhazování. Hosté poté stihli už jen snížit.

Voráček vyhlášen třetí hvězdou zápasu

Už v odpoledním utkání Jakub Voráček nastartoval gólem obrat Philadelpie vedoucí k vyrovnání série s Rangers. Domácí klub v Madison Square Garden vedl v 9. minutě už 2:0, jenže pak už padaly branky jen do sítě New Yorku a "Letci" zvítězili 4:2. Halu Rangers dobyli na desátý pokus a poprvé od února 2011.

Rangers i tentokrát soupeře přestříleli, i když ne tak jednoznačně jako ve čtvrtek. Na úvod play off byl poměr střel 36:15, v neděli 33:25, ale gólman Ray Emery statečně odolával a byl hlavní hvězdou duelu.

Voráček snížil ještě v první třetině, ve druhé hosté udeřili dvakrát a jejich výhru zpečetil do prázdné branky v poslední minutě Wayne Simmonds. Český útočník byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Boston srovnal, San José drtí Krále

Další komplikaci na domácím ledě nepřipustili "Medvědi" z Bostonu, kteří po prohře v prvním duelu 0:1 tentokrát neponechali nic náhodě a porazili Detroit 4:1. Zatímco v zahajovacím klání nedali Bruins ani gól, nyní vedli po necelých jedenácti minutách už 2:0.

Red Wings sice v polovině zápasu snížili, ještě do druhé přestávky ale vrátil domácím dvoubrankový náskok Milan Lucic a hned na začátku třetího dějství vedení pojistil dorážkou v přesilové hře slovenský obránce Zdeno Chára.

Další kanonádu předvedli "Žraloci" ze San Jose, kteří po úvodní výhře 6:3 rozstříleli Los Angeles i podruhé, tentokrát 7:2. "Králové" přitom vstoupili do utkání velmi nadějně a po první třetině vedli 2:0. Jenže pak se jim zcela rozpadla obrana a Sharks skóre otočili sedmi góly, na které Kings nenašli žádnou odpověď.

1. kolo ply off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Boston - Detroit 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 8. Florek, 11. R. Smith, 39. Lucic, 43. Chára - 34. Glendening. Střely na branku: 29:35. Diváci: 17.565. Stav série: 1:1.

New York Rangers - Philadelphia 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Branky: 5. St. Louis, 9. Pouliot - 15. Voráček, 26. Akeson, 32. Schenn, 60. Simmonds. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.006. Stav série: 1:1.

3. zápas:

Montreal - Tampa Bay 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 1. Bourque, 39. Gallagher, 46. Plekanec - 29. Palát, 52. Carle (Gudas). Střely na branku: 31:29. Diváci: 21.273. Stav série: 3:0.

Západní konference - 2. zápas:

San Jose - Los Angeles 7:2 (0:2, 3:0, 4:0)

Branky: 25. Brown, 30. Torres, 35. Braun, 42. Marleau, 45. Pavelski, 49. Couture, 51. J. Thornton - 2. Muzzin, 10. Lewis. Střely na branku: 40:26. Diváci: 17.562. Stav série: 2:0.