Play off NHL začalo. Plekanec dal gól a Palát nedohrál

17. 4. 2014 6:43
Ondřej Palát nedohrál první utkání play off. Gólem k výhře nad jeho týmem pomohl Montrealu Tomáš Plekanec.
Montreal jde do vedení! K výhře nad Tamp Bay přispěl jedním gólem i Tomáš Plekanec. | Foto: Reuters

New York - V zámoří odstartovalo v noci ze středy na čtvrtek třemi zápasy play off NHL. I s přispěním jedné branky Tomáše Plekance získal první bod Montreal, který vyhrál na ledě Tampy Bay 5:4 v prodloužení.

Zápas nedohrál Ondřej Palát, který kvůli zranění vynechal i poslední zápas základní části a kvůli zdravotním potížím odešel předčasně do kabin i dnes.

Vítězně vstoupil do play off i Pittsburgh, když v zápase s Columbusem dohnal dvoubrankovou ztrátu a soupeře udolal 4:3.

Montreal v úvodních dvou třetinách dvakrát rychle smazal jednobrankový náskok soupeře. V prvním případě trefou českého útočníka, který rychlý kontr zakončil přesnou střelou z levého kruhu do horního růžku.

Columbus nevyhrál v play off za čtrnáct let jediný zápas

V závěrečné třetině naopak Canadiens dvakrát o jednogólové vedení přišli a o jejich výhře rozhodl až v čase 78:08 Dale Weise.

Columbus ve své klubové historii (v soutěži nastupuje od sezony 2000/01) ještě nevyhrál v play off zápas. A nelichotivý fakt platí i po úvodním duelu v Pittsburghu, přestože Blue Jackets vedli v úvodu prostřední části 3:1. Jenže následně dvakrát inkasovali v oslabení a rozhodující úder jim zasadil ve 49. minutě Brandon Sutter.

Východní konference - 1. zápasy:

Tampa Bay - Montreal 4:5 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 34. a 54. Stamkos, 11. Kučerov, 48. Killorn - 11. Plekanec, 37. Gionta, 46. Eller, 52. Vanek, 79. Weise. Střely na branku: 25:44. Diváci: 19.204. Stav série: 0:1.

Pittsburgh - Columbus 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Branky: 18. J. Jokinen, 22. Bennett, 23. Niskanen, 49. Sutter - 7. Johnson, 18. Letestu, 21. MacKenzie. Střely na branku: 32:34. Diváci: 18.646. Stav série: 1:0.

Západní konference - 1. zápas:

Anaheim - Dallas 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)

Branky: 2. Palmieri, 13. Getzlaf, 20. Perreault, 30. Beleskey - 37. Jamie Benn, 39. Sceviour, 54. Seguin. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.294. Stav série: 1:0.