reklama

Platini: Francouzi jsou ubožáci. Měli dostat doživotí

Michel Platini v Praze u Alexandra Vondry Michel Platini v Praze u Alexandra Vondry Foto: Aktuálně.cz, Ludvík Hradilek

Paříž - Prezident UEFA Michel Platini se znovu opřel do současné francouzské reprezentace a kritizoval chování fotbalistů během mistrovství světa v JAR.

Podle něj by měli být hráči rebelující proti rozhodnutí vyloučit z kádru Nicolase Anelku potrestáni doživotním zákazem startu v národním dresu.

Zároveň odmítl kritiku na adresu tehdejšího trenéra Raymonda Domenecha. Podle Platiniho by si s francouzskou reprezentací nevedl lépe ani José Mourinho.

Čtěte také:
Ruska obviněna ze špionáže. Msta Anglie za ukradené MS?
Anglie vyhání Blattera z hotelu, Rusko velebí Putina
Požehnání, či danajský dar? Fotbalové MS rozdělilo Rusko

Volba MS = švindl. Rusko je samá mafie, zuří Britové
Anglie ostrouhala. Fotbalové MS 2018 bude v Rusku

"Chování hráčů bylo ubohé. Udělali naprostou blbost," prohlásil Platini v rozhovoru pro magazín So Foot v reakci na stávku hráčů, kteří během šampionátu odmítli trénovat kvůli tomu, že byl Anelka vyhozen z týmu kvůli hádce s trenérem Domenechem.

Ani Mourinho by s těmi hráči nic nesvedl

Anelka následně dostal trest na 18 zápasů, kapitán Patrice Evra na pět, Franck Ribéry na tři a Jeremy Toulalan nesměl hrát za národní tým jednou. Podle Platiniho to však není dostatečný trest.

"Byl bych na ty hráče přísnější a dal jim doživotní zákaz. Pošpinili reputaci francouzského týmu," řekl Platini, který dovedl Francii v roce 1984 k titulu mistrů Evropy.

Francie na MS 2010 vypadla již ve skupině, když nevyhrála ani jeden zápas. Za hlavního viníka byl označen trenér Domenech, s tím však Platini nesouhlasí.

"Neznám trenéra, který by s tím týmem získal lepší výsledky. Ani José Mourinho by si nevedl lépe. Zkrátka nám chybějí dobří hráči," dodal Platini pesimisticky.

ČTK - 8. 12. 2010 15:30

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama