Petružálek: Mečboly neřeším, doma máme velkou výhodu

Zlomený Litvínov mečbol nevyužil, naděje Komety žijí dál
Trenéři Komety sáhli k velkému přeskupení sestavy, do které se po operaci vrátil obránce Kempný. Od úvodního buly uběhlo jen 28 vteřin a názory si o něco ostřeji vyměnili Jánský s domácím kapitánem Čermákem, za což inkasovali menší tresty.
Při hře ve čtyřech na obou stranách působili domácí o něco živěji a i po návratu obou hříšníků na led se snažili ostřelovat Francouzovu branku ze všech možných pozic.
V osmé minutě se proti pravidlům provinil Trávníček a Brňané početní výhodu využili, když Zohorna zaskočil Francouze a se štěstím otevřel po ledě skóre. Strážce litvínovské branky tak inkasoval po 107 minutách a 14 vteřinách.
V 15. minutě Hübl neuspěl v nájezdu proti Čiliakovi, na druhé straně neuspěli Burian a Koreis.
Lukáš Caha Lukáš Caha
31. 3. 2015 23:00

Brno - Litvínovu se na ledě Komety nepodařilo využít první mečbol a postupové oslavy tak bude muset odložit. Série se za stavu 3:1 vrací do Čech.

Jediným úspěšným exekutorem Vervy se v úterý stal Jakub Petružálek. Devětadvacetiletý útočník bodoval v osmi z devíti utkání play off a je nejlepším střelcem týmu. "Člověku to dodá pohodu a sebevědomí, když mu to tam padá," řekl.

Domácí našli na jeho gól ze druhé třetiny rychlou odpověď, ve třetí třetině přidali čtvrtou branku a první výhru v sérii si již pohlídali.

Kometa odrazila první mečbol. Nemůže ji to nyní nakopnout?
Jdu zápas od zápasu a neřeším, jestli tam jsou nějaké mečboly. Snažím se urvat každé utkání. Spekulace nechávám na někom jiném.

Překvapilo vás Brno svým vstupem do zápasu?
Dalo se to od nich čekat už v pondělí. To jsme je ale zaskočili prvním gólem my. Teď to bylo naopak. My na začátku měli nějaká oslabení, což vám ubere síly a pak vám chybí ve druhé a třetí třetině.

Kometě se vrátil do sestavy Michal Kempný. Bylo to na ledě znát?
Měl delší pauzu a určitě to zvedne v kabině psychicky. My ale neřešíme, kdo nastoupí. Je to bek, který přinese zkušenosti a jistě to v obraně uklidní. Jim to pomůže, ale my na něj musíme hrát jako na jakéhokoliv jiného beka.

Kometa poprvé v sérii využila přesilovky. Čím to bylo?
Stříleli více na branku. Když se podíváte na ty naše, neměli jsme v nich téměř žádnou střelu. Pokud to tam nebudete pálit, tak to nemůže padnout.

Dostal jste se do menší strkanice. Nesnažili se vás vyprovokovat?
Je to možné, ale to k play off patří. Je to i podívaná pro fanoušky a zápasy musí být vyhecované. To lidé na hokeji milují.

Ve druhé třetině se vám podařilo snížit…
Doufal jsem, že nás ten kontaktní gól trochu nakopne, ale vzápětí jsme dostali branku na 1:3. To je asi ten nejhorší stav. Tam nevíte, co se stane.

V play off jste si připsal již sedmou branku. Jste spokojený se svými výkony?
Člověku to dodá pohodu a sebevědomí, když mu to tam padá. V úterý to byl šťastný gól. Jen jsem plácnul do puku a ani nevím, jak tam propadl. Snažím se všechny kotouče posílat na branku, protože nikdy nevíte, jak to tam spadne. Nemusí to přece být krásné góly.

Co očekáváte od pátého zápasu?
Jsem člověk, který nemá velké očekávání. Spíše se držím u země a stoprocentní výkon bude po zásluze vždy odměněn.

Může vám pomoci domácí prostředí?
Samozřejmě. To pomůže každému. Diváci vás ženou dopředu. Domácí stadion znáte líp než ty cizí. Myslím si, že tam máme velkou výhodu.