Čech vychytal Chelsea a raduje se s Arsenalem ze superpoháru

Petr Čech se raduje ze svého třetího vyhraného superpoháru
Community Shield je ze zatím získaných trofejí pochopitelně nejvýznamnější. Arsenal totiž v souboji o superpohár musel porazit bývalý Čechův klub, londýnskou Chelsea.
A Petr Čech měl na výhře 1:0 svůj významný podíl. Na branku Arsenalu sice mířily jen dvě střely...
... ale tento zákrok proti ráně Oscara z přímého kopu byl mimořádně důležitý.
Tou dobou sice Arsenal vedl po brance Alexe Oxlade-Chamberlaina z první půle, ale dostával se pod velký tlak.
2. 8. 2015 17:51
Třetí zápas, třetí trofej. Petr Čech po přestupu do Arsenalu zatím kráčí od úspěchu k úspěchu, Nezastavili ho ani bývalí spoluhráči z Chelsea.

Londýn - Hned v prvním ostrém zápase za Arsenal narazil Petr Čech na svůj bývalý klub Chelsea. A radoval se nejen z čistého konta, ale také zisku Community Shield, tedy trofeje pro vítěze anglického superpoháru.

Gunners porazili v neděli úřadujícího šampiona Premier League parádní brankou Alexe Oxlade-Chamberlaina. Utkání jsme sledovali živě zde.

Čechovi stačily k nule pouhé dva zákroky, ovšem jeho pohotový skok po trestném kopu Oscara dost možná Arsenalu zachránil zápas. Zraněný kapitán české reprezentace Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce.

Na parádní zákrok Čecha proti Oscarovi se podívejte zde:

"Petr Čech měl na utkání vliv možná v tom, že hráči podvědomě věděli, že musejí vystřelit ideálně, aby ho překonali, a to je možná brzdilo," řekl po utkání trenér Arsenalu Arséne Wenger.

Rozhodnutí padlo v první půli

Diváci na stadionu Wembley sledovali v první fázi utkání opatrnou hru z obou stran, zápas rozpumpoval až gól z kopačky Oxlade-Chamberlaina, který se na konci zápasu ukázal jako ten vítězný. V 24. minutě se ofenzivní záložník Arsenalu zbavil obránce kličkou na střed hřiště a střelou levou nohou na vzdálenější tyč překonal brankáře Courtoise.

Utkání poté přineslo rychlé akce na obou stranách, do výraznějších příležitostí se však ani jeden z celků nepropracoval. Výjimkou bylo zakončení hlavou v podání Ramirese z Chelsea, které skončilo těsně nad břevnem Čechovy branky. Česká reprezentační jednička tak v prvním poločase se svými bývalými spoluhráči příliš práce neměla.

Čech zákrokem nasměroval Arsenal k výhře

Celý druhý poločas se odehrával převážně na polovině Arsenalu, Gunners zatažení před vlastní šestnáctkou se pozorně soustředili na obranu a spoléhali na rychlé protiútoky. Chelsea si přesto možnosti ke srovnání stavu vypracovala. Nejdříve byl ve stoprocentní šanci na poslední chvíli zablokován Hazard, poté přišla největší chvíle zápasu pro Petra Čecha. Po jednom z faulů Gunners se k přímému kopu postavil Oscar, Čech však jeho střelu mířící do horního rohu branky fantasticky vyrazil na rohový kop.

Chelsea svého soupeře zamáčkla a místy si vytvořila až drtivý tlak, do šestnáctky Arsenalu přicházel jeden centr za druhým, hráči v červených dresech rovněž i s přispěním Čecha ale vzdušný prostor opanovali.

V závěru zápasu mohli ještě výhru Arsenalu pojistit Cazorla a posléze Gibbs, v protější brance se však vyznamenal i nedávný konkurent Čecha Thibaut Courtois, který obě nebezpečné akce zlikvidoval. Arsenal i tak své jednobrankové vedení z prvního poločasu ubránil a Petr Čech ve svém novém působišti získal další trofej. Po Barclays Asia Trophy a Emirates Cupu se může radovat i ze zisku anglického superpoháru.

Wenger: Zlomili jsme komplex

Arsenal v dnešní duelu porazil Chelsea po dlouhých čtyřech letech a Arséne Wenger triumfoval nad José Mourinhem poprvé ze čtrnácti vzájemných zápasů.

"Možná jsme z Chelsea už měli komplex, takže jsme ve druhé půli hráli s trochu zataženou brzdou. Ale hrozně jsme chtěli vyhrát," prohlásil po utkání trenér Gunners.

"Vždycky se říká, že tým, který brání, si nezaslouží vyhrát," prohlásil zase Mourinho. "Ale podle mě je to záležitost perspektivy. Když si prostě řeknete, že budete dobře bránit s devíti lidmi ve vápně a ono se to povede, tak jste si zasloužil vyhrát," dodal muž, který během svého angažmá v Interu Milán zavedl defenzivní taktiku přezdívanou "zaparkovaný autobus".