Pavelec vychytal Ottawu, Hertl nahrával Thorntonovi

1. 10. 2014 7:15
Ondřej Pavelec dovedl Winnipeg k výhře 2:1. Pochytal 25 střel a stal se první hvězdou zápasu.
Ondřej Pavelec.
Ondřej Pavelec. | Foto: Reuters

Praha - Český brankář Ondřej Pavelec vychytal v úterním přípravném zápase na NHL výhru hokejistů Winnipegu nad Ottawou 2:1. Nastoupil na celý zápas, připsal si 25 úspěšných zákroků a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Jednou asistencí se podílel na vítězství Tampy Bay v Dallasu 5:1 obránce Radko Gudas. Na jediný gól San Jose při porážce s Los Angeles 1:4 přihrál útočník Tomáš Hertl.

Pavelce překonal jen v 35. minutě Buddy Robinson, který se prosadil ze samostatného úniku. Snížil tak na 1:2, protože Jets vedli po trefách Jima Slatera a Nikolaje Ehlerse. Pavelec výhru udržel, zlikvidoval i sólový nájezd Zacka Smitha.

"Neměl takovou rychlost jako ten první hráč při gólu. Zkusil to samé, ale vyrazil jsem to bruslí. Měl jsem trošku štěstí," řekl Pavelec v rozhovoru pro oficiální stránky klubu. "Cítil jsem se celý zápas dobře. Hráli jsme výborně první polovinu zápasu, pak to bylo trošku horší, ale někteří kluci hráli druhý zápas za dva dny. Všichni bojovali."

Gudas v 43. minutě zaznamenal přihrávku při trefě Cedrica Paquetta, který zvýšil na 4:1 pro Tampu Bay. Hertl ve druhé minutě asistoval u trefy Joea Thorntona, který otevřel skóre duelu s Los Angeles, ale obhájce Stanleyova poháru výsledek čtyřmi góly otočil.

V dresu Bostonu se po zranění ramena z úvodu přípravného kempu stále neobjevil osmnáctiletý útočník David Pastrňák, který už týden trénuje. Po úterním duelu s Islanders (3:5) Bruins hrají ještě v pátek v Bridgeportu znovu s Ostrovany a v sobotu s Detroitem a Pastrňák by měl dostat příležitost se ukázat.

V kádru New Yorku Rangers nedostal ani ve čtvrtém duelu přípravy šanci obránce Petr Zámorský, který v červnu jako nedraftovaný volný hráč podepsal s finalistou Stanleyova poháru dvouletou dvoucestnou smlouvu.

Přípravné zápasy před NHL:

Boston - New York Islanders 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)

Branky: 7. P. Bergeron, 43. Bartkowski, 44. Marchand - 29. Brennan, 38. Okposo, 39. Conacher, 57. Clutterbuck, 59. Mayfield.

Philadelphia - New York Rangers 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 14. Couturier, 28. Grossmann, 34. Simmonds, 60. Read - 5. Hagelin, 41. Duclair.

St. Louis - Carolina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 21. Backes, 39. J. Lindström, 58. Tarasenko - 26. R. Murphy.

Winnipeg - Ottawa 2:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 10. Slater, 27. Ehlers - 35. Robinson. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, inkasoval z 26 střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 96,2 procenta.

Dallas - Tampa Bay 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky: 35. Jamie Benn - 1. Pánik, 28. J.T. Brown, 35. Kučerov, 43. C. Paquette (Gudas), 48. B. Connolly.

Calgary - Colorado 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 30. Gaudreau, 60. Bouma.

San Jose - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 2. J. Thornton (Hertl) - 9. Doughty, 27. D. Brown, 37. Justin Willims, 53. D. King.