Pavelec řídil výhru Winnipegu, skórovali Krejčí a Pastrňák

Aktualizováno 9. 10. 2015 7:38
Brankář Ondřej Pavelec se velkou měrou podílel na vítězství svého Winnipegu na ledě bostonských Medvědů. Inkasoval jen dvě branky, obě z holí českých hráčů. Celkem si připsal 29 zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.
Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec | Foto: Reuters

New York - Český brankář Ondřej Pavelec ve svém premiérovém utkání v nové sezoně NHL vychytal Winnipegu výhru 6:2 v Bostonu. Kladenského odchovance překonali pouze jeho krajané David Krejčí a David Pastrňák. Celkově si Pavelec připsal 29 zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i Aleš Hemský, který gólem a asistencí podpořil vítězství Dallasu 3:0 nad Pittsburghem.

Bostonu patřila úvodní část a ujal se vedení trefou Krejčího, který se prosadil rychlým bekhendovým blafákem. Hosté ale následně využili absence dvou klíčových obránců Bruins včetně kapitána Zdena Cháry a ve druhé třetině třemi góly otočili průběh zápasu. Naději ještě dal domácím Pastrňák, který v situaci dva na jednoho překonal Pavelce střelou švihem. Winnipeg však kontroval opět třemi zásahy.

Gólman Niemi dvakrát asistoval

Dallas si všechny branky rozdělil rovnoměrně po jedné do každé z třetin a první dvě vstřelil díky skvělé práci Hemského. Český útočník při první gólové akci skvěle načasoval přihrávku na skórujícího Mattiase Janmarka. Ve druhém případě převzal v přesilové hře ve středním pásmu přihrávku, zavezl puk do útočné třetiny a střelou přes obránce trefil horní roh branky. Při vyhlašování hvězd zápasu byl lepší než Hemský jen brankář Antti Niemi, který zlikvidoval všech 37 střel soupeře a navíc si připsal i dvě asistence.

Změna formátu prodloužení, ve kterém se od letošní sezony NHL hraje ve třech proti třem, nabídla při své premiéře to, co si od novinky manažeři klubů slibují. Více prostoru na ledě přineslo více vzrušujících momentů i rozhodnutí, když obránce Jason Garrison svým druhým gólem v utkání zařídil výhru Tampy Bay 3:2 nad Philadelphií. Diváci ale nebyli ochuzeni ani o nájezdy. Hostující Flyers však zahodili obě trestná střílení, první bylo nařízeno po faulu Ondřeje Paláta.

Premiérový zásah v NHL si v noci připsal americký mladík Jack Eichel. Letošní dvojka draftu, kterou si čeští fanoušci mohou pamatovat i z ostravské části mistrovství světa, se prosadila v 50. minutě ranou z levého kruhu přímo do šibenice. Jeho Buffalu to však k bodům nepomohlo. Naopak draftová jednička a budoucí megastar Connor McDavid se v prvním utkání bodu nedočkal.

Výsledky NHL:

Boston - Winnipeg 2:6 (1:0, 0:3, 1:3)

Branky: 6. Krejčí, 42. Pastrňák - 26. Scheifele, 30. Wheeler, 38. Stafford, 46. Thorburn, 50. Petan, 57. Burmistrov. Střely na branku: 31:32. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 31 střel, úspěšnost zásahů měl 93,55 procenta a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Diváci: 17.565.

Buffalo - Ottawa 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 50. Eichel - 1. a 31. Turris, 59. Lazar. Střely na branku: 27:22. Diváci: 19.070.

Tampa Bay - Philadelphia 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 22. a 63. Garrison, 39. Callahan - 31. Read, 33. B. Schenn. Střely na branku: 32:25. Diváci: 19.092.

Nashville - Carolina 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 3. Smith, 18. Arvidsson - 59. Rask. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17.204.

St. Louis - Edmonton 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 30. Tarasenko, 50. Fabbri, 60. Brouwer - 18. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.327.

Dallas - Pittsburgh 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 2. Janmark (Hemský), 26. Hemský, 53. Jamie Benn. Střely na branku: 24:37. Diváci: 18.532.  Aleš Hemský byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Colorado - Minnesota 4:5 (3:0, 1:1, 0:4)

Branky: 14. Iginla, 18. Johnson, 19. Landeskog, 29. Mitchell - 27., 46. a 51. Parise, 48. Niederreiter, 50. Vanek. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18.007.