Pavelec chytá skvěle, vybojoval Jets pátý triumf v řadě

24. 3. 2015 6:52
Ondřej Pavelec v noci vychytal i tuto šanci "Olejáře" Roba Klinkhammera.
Ondřej Pavelec v noci vychytal i tuto šanci "Olejáře" Roba Klinkhammera. | Foto: Reuters

New York - Hokejový brankář Ondřej Pavelec potvrdil v pondělním utkání NHL oslnivou formu z posledních dní, když dovedl Winnipeg na ledě Edmontonu k výhře 4:1.

Kladenský odchovanec kryl 33 střel soupeře, podruhé za sebou byl vyhlášen první hvězdou zápasu a týmu vychytal páté vítězství v řadě. Během úspěšné série český gólman inkasoval pouze pětkrát.

Jeden z povedených Pavelcových zákroků si prohlédněte ZDE

Pavelec, který v minulém utkání udržel čisté konto, přišel o 138 minut trvající neprůstřelnost na začátku třetí třetiny. V té době ale Winnipeg vedl i s přispěním asistence Jiřího Tlustého 3:0.

"Nedělal jsem ani dneska nic jinak"

Další drama už hosté nepřipustili a jejich další výhru zpečetil Michael Frolík dorážkou v přesilové hře. Jets si vítězstvím udrželi v Západní konferenci čtyřbodový odstup od prvního nepostupového místo do play off. Na něm se nacházejí hokejisté Los Angeles, kteří v pondělí uspěli 3:1 v New Jersey.

"Nedělal jsem ani dneska nic jinak. Chlapi přede mnou opravdu dobře bránili a hodně důležité bylo, že jsme se dostali do vedení. Oni mají šikovné hráče, navíc hrají bez tlaku a nemají co ztratit. Takže jsme nečekali jednoduchý zápas a myslím si, že jsme si s ním poradili velmi dobře," řekl Pavelec, který byl vyhlášen i nejlepším hráčem uplynulého týdne v NHL.

Zatímco český gólman vyzdvihoval týmové pojetí a práci obrany, soupeři oceňovali jeho výkon. "Přestříleli jsme je a většinu času jsme je i přehrávali. Jen jsme neproměňovali šance a k tomu jejich brankář předvedl několik vynikajících zákroků. Nabídli jsme jim taky pár dobrých možností a oni tím nepohrdli," uvedl útočník Oilers Ryan Nugent-Hopkins, který jako jediný Pavelce překonal.

Jízda Ottawy pokračuje

Před Los Angeles zůstalo o dva body i Calgary, které porazilo v domácím prostředí Colorado 3:2. Kanadskému klubu pomohl jednou trefou i Jiří Hudler, od jehož brusle se odrazila střela Dennise Widemana do branky. Olomoucký rodák bodoval potřetí za sebou a s 27 zásahy se dělí s Radimem Vrbatou o pozici nejlepšího českého střelce v soutěži.

Ve Východní konferenci stále udivuje svým vzepětím Ottawa. Hokejisté z kanadské metropole i bez zraněného Milana Michálka zdolali San Jose 5:2 a sedmou výhrou v řadě se propracovali poprvé od listopadu na příčku play off.

V postupové osmičce Senators vystřídali Boston, na který ještě 10. února ztráceli 14 bodů. Ottawa ale vyhrála v 17 z posledních 21 utkání. I díky gólmanskému objevu Andrewovi Hammondovi, s nímž v brance uhrála 29 z možných 30 bodů.

"Máme dobrý pocit z vykonané práce, ale uvědomujeme si, že nemáme nic jistého. Boston se určitě nevzdá a bude chtít další zápasy vyhrávat. Jako každý," řekl útočník Ottawy Bobby Ryan. Naopak San Jose se vidina účasti v play off vzdaluje, momentálně ztrácí na osmé Calgary už osm bodů.

"Připadá mi to, jako bychom promarnili zápas. To se nám v této sezoně stává příliš často. Neodvádíme dobře svou práci," štvalo Logana Couturea, útočníka Sharks, kteří před třetí třetinou vedli 2:1.

Ale v závěru inkasovali čtyři branky. "Nezasloužili jsme si vyhrát. Jenom v první třetině jsme jim dovolili čtyři přečíslení, jedno dokonce čtyři na jednoho. Trefili taky tyčku. Teď nemáme na to, abychom se mohli měřit s dobrými týmy v NHL," dodal.

Hemský ukličkoval obranu Buffala

Aleš Hemský asistoval u vítězné branky Dallasu, který se natrápil na výhru 4:3 nad Buffalem. Český forvard v útočném pásmu zmátl obranu manévrem k modré čáře a rychlou kombinaci zakončil v 57. minutě Cody Eakin. Stars předtím třikrát smazali jednobrankové manko, přičemž ještě v 51. minutě prohrávali 2:3.

Chicago uspělo na ledě Caroliny 3:1 a jeho trenér Joel Quenneville se mohl radovat ze 750. výhry v trenérské kariéře. Více vítězství odkoučovali v NHL pouze Scotty Bowman a Al Arbour.

NHL:

New Jersey - Los Angeles 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 23. Gomez - 11. Sekera, 20. Toffoli, 46. Kopitar. Střely na branku: 20:33. Diváci: 15.721. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Gáborík, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).

Carolina - Chicago 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 24. Rask - 8. a 60. Shaw, 10. Sharp. Střely na branku: 44:25. Diváci: 13.786. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Sharp (oba Chicago), 3. Rask (Carolina).

Toronto - Minnesota 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 54. Gardiner - 19. Coyle, 50. Vanek. Střely na branku: 36:32. Diváci: 18.366. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Vanek (oba Minnesota), 3. Bernier (Toronto).

Ottawa - San Jose 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)

Branky: 15. a 43. Zibanejad, 53. Chiasson, 54. Pageau, 59. Hoffman - 33. Pavelski, 34. Tierney. Střely na branku: 37:31. Diváci: 18.193. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Chiasson, 3. Ryan.

Dallas - Buffalo 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Branky: 20. a 42. Jamie Benn, 53. Eaves, 57. Eakin (Hemský) - 14. a 32. Gionta, 51. Moulson. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18.113. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Gionta (Buffalo), 3. Eaves (Dallas).

Calgary - Colorado 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky: 7. Jones, 20. Hudler, 49. Bouma - 18. Tanguay, 51. Landeskog. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.613. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Bouma (oba Calgary), 3. Landeskog (Colorado).

Edmonton - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 42. Nugent-Hopkins - 8. Stafford, 26. Stempniak (Tlustý), 36. Myers, 53. Frolík. Střely na branku: 34:24. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Pavelec, 2. Myers (oba Winnipeg), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

3. Chicago 72 44 6 22 206:163 94
4. Minnesota 73 41 7 25 209:182 89
5. Winnipeg 73 38 12 23 205:190 88
6. Dallas 73 35 10 28 228:233 80
7. Colorado 72 33 12 27 193:201 78