Pastrňák gólem a asistencí srazil Ďábly, Sekáč pomohl Ducks

28. 2. 2015 7:30
David Pastrňák.
David Pastrňák. | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník David Pastrňák se podílel v pátečním utkání NHL gólem a asistencí na výhře Bostonu 3:2 v prodloužení na ledě New Jersey.

Havířovský rodák nejdříve dorážkou vlastní střely zvyšoval vedení týmu v úvodu třetí třetiny na 2:0 a po jeho přihrávce ukončil zápas v čase 62:46 Ryan Spooner. Pod vítěznou branku se podepsal i Andrej Nestrašil, který pomohl Carolině dvěma asistencemi porazit Washington 3:0.

New Jersey, které hrálo poprvé bez vyměněného Jaromíra Jágra, nevyužilo možnost snížit ztrátu na play off pozice. V přímém souboji s držitelem posledního postupového místa sice smazalo dvoubrankovou ztrátu, ale v prodloužení propadli Patrik Eliáš s Martinem Havlátem a následné přečíslení čtyři na dva hosté Spoonerem potrestali. Devils tak mají na dvanácté příčce Východní konference manko devíti bodů na osmý Boston.

Nestrašil vybojoval u vítězné branky v rohu kluziště kotouč pro obránce Bretta Bellemorea, jehož nahození od modré čáry prošlo až do sítě i díky cloně českého útočníka. Druhý bod si pražský rodák připsal v samotném závěru, když při powerplay soupeře získal v obranném pásmu puk a předložil ho do jízdy skórujícímu Nathanu Gerbemu. Hlavní hrdina byl ale gólman Hurricanes Anton Chudobin, jenž zneškodil všech 28 střel soupeře.

Poprvé v novém působiště bodoval Jiří Sekáč, který se přihrávkou podílel na obratu Anaheimu. Ducks v kalifornském derby s Los Angeles prohrávali po dvou třetinách 0:2, ale v závěrečné části čtyřgólovou smrští otočili na konečných 4:2. Po akci českého útočníka vyrovnal skóre Emerson Etem.

Výsledky NHL:

New Jersey - Boston 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Branky: 46. Zajac, 49. Tootoo - 9. Paille, 42. Pastrňák, 63. Spooner (Pastrňák). Střely na branku: 31:34. Diváci: 16.592. Hvězdy zápasu: 1. Spooner (Boston), 2. Tootoo, 3. Schneider (oba New Jersey).

NY Islanders - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 12. Strome, 60. Clutterbuck - 60. Jooris. Střely na branku: 39:27. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Strome (oba NY Islanders), 3. Rämö (Calgary).

Carolina - Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 18. Bellemore (Nestrašil), 31. Skinner, 60. Gerbe (Nestrašil). Střely na branku: 38:28. Diváci: 13.415. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Skinner, 3. Bellemore (všichni Carolina).

Tampa Bay - Chicago 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 38. a 58. Stamkos, 29. Boyle, 48. Callahan. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Stamkos, 3. Boyle (všichni Tampa Bay).

Dallas - Colorado 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)

Branky: 23. a 44. Eakin, 31. Spezza, 52. Roussel - 30. Barrie, 46. Iginla, 47. Guenin, 54. Landeskog, rozhodující sam. nájezd O'Reilly. Střely na branku: 36:23. Diváci: 15.431. Hvězdy zápasu: 1. Guenin (Colorado), 2. Eakin (Dallas), 3. Barrie (Colorado).

Anaheim - Los Angeles 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)

Branky: 52. a 60. Perry, 45. Kesler, 47. Etem (Sekáč) - 16. Lewis, 31. McNabb. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.413. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Wagner (všichni Anaheim).