Pardubice deklasovaly Karlovy Vary a jdou do čela

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 9. 2011 20:54
Karlovy Vary - Pardubice 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)

Praha - Hokejisté Pardubic rozstříleli v dohrávce 3. kola extraligy Karlovy Vary 7:3 a se šesti body se poskočili do čela tabulky.

Východočeši položili základ k vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Ve druhé části sice ´Energetici´ snížili, to však Pardubicím na chuti neubralo a další rány do týla nešťastných Varů na sebe nedaly dlouho čekat.

Dvěma góly a stejným počtem asistencí se blýsknul Radovan Somík, čtyři body zaznamenal také Martin Bartek.

Vaše daně živí hlavně hokej v Kladně. Praha je z obliga
Mistr z Třince opět prohrál, Slavia je stoprocentní

´Pojišťováci´ se mohli od počátku utkání spolehnout na vysokou produktivitu, která přinesla první gól už na konci 2. minuty. Koukalovu přihrávku z rohu kluziště uklidil do brány Starý. Za chvíli se stejná akce opakovala, jen z druhého koutu. Tentokrát se nemýlil Elkins.

Ve 12. minutě zvýšil na rozdíl tří gólů dorážející Somík a domácí byli zralí na ručník. V závěru třetiny se Vary trochu probraly a ve 28. minutě svou aktivitu přetavily ve snížení Skuhravého. Ovšem hosté znovu přitopili pod kotlem a dalšími dvěma góly nasměrovali utkání definitivně ke svému vítězství.

Dohrávka 3. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky:
28. Skuhravý (Kumstát), 42. Zaťovič, 57. Pech - 2. Starý (Koukal, Kolář I), 6. Elkins (Bartek), 12. Somík (Bartek), 30. Rákos (Zohorna, Sim), 31. Bartek (Kočí, Somík), 34. Buchtele (Kousal, Somík), 56. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Šindler, Homola - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3132.

Karlovy Vary: Mensator (34. Benda) - Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Látal - Kumstát, Skuhravý, Košťál - T. Klíma, Pech, Zaťovič - Bartánus, Melenovský, Dej - Zucker, Vachovec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Pardubice: Růžička - Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, Elkins, Bartek - Rákos, Zohorna, Sim - Buchtele, Radil, Kousal - Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina.