Palát a spol. jsou volní pro MS. Tampa v play off končí

23. 4. 2014 6:38
Tampa Bay s Ondřejem Palátem, Radko Gudasem a Andrejem Šustrem v play off končí. Přijedou na šampionát?
Gól a asistence Ondřeje Paláta nestačily. Tampa Bay v play off končí. Přijedou čeští mladíci na MS? | Foto: Reuters

Praha - Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička bude dnes opět žhavit telefonní linky do zámoří.

K dispozici má první tři české hráče, kteří vypadli z bojů o Stanley Cup. Po prohře 3:4 v Montrealu končí sezona Tampě Bay a tedy i třem mladíkům Ondřeji Palátovi, Radko Gudasovi a Andreji Šustrovi.

Růžička se bude ptát na aktuální formu i zdravotní stav. Ondřej Palát dnes v noci skóroval a jednou asistoval a stal se třetí hvězdou zápasu, jenže úvod série kvůli zranění promeškal. Radko Gudas dnešní utkání kvůli blíže nespecifikovanému zranění v dolní části těla úplně vynechal.

V noci se dařilo také Tomáši Hertlovi, který druhou trefou v play off nastartoval obrat San Jose v Los Angeles. Jakub Voráček asistencí naopak jen zmíril porážku Philadelphie.

Na branku Tomáše Hertla se můžete podívat ZDE.

Tampa Bay se ještě ve třetí třetině snažila vzepřít osudu a smazala dvoubrankové manko, jenže rozhodující ránu jim zasadil v poslední minutě utkání gólem na 4:3 Max Pacioretty.

Tampa doháněla marně. Montreal jde na Boston nebo Detroit

Palát se prosadil na začátku druhé třetiny ve vlastním oslabení, když využil chyby v obraně a špatného odrazu puku, obkroužil bránu a zasunul důrazně puk pod padajícího gólmana Price.

Montreal v další fázi bojů o Stanleyův pohár narazí na vítěze série Detroit - Boston, který v ní po úterní výhře 3:0 na ledě soupeře vede 2:1 na zápasy. Základ vítěství položili Bruins v úvodní třetině trefami Dougieho Hamiltona a Jordana Carona a na konci utkání uzavřel skóre Patrice Bergeron.

Hlavním hrdinou zápasu se ale stal brankář Tuukka Rask, jenž kryl všech 23 střel.

Voráčkova asistence byla k ničemu

Jakub Voráček asistoval u jediné branky Philadelphie, která doma podlehla New Yorku Rangers 1:4 a v sérii prohrává 1:2 na zápasy. Po přihrávce českého útočníka, který se během zápasu dostal do potyčky s Carlem Hagelinem, snižoval v závěru první třetiny střelou z mezikruží obránce Mark Streit na 1:2.

Zatímco v předchozím utkání Voráčkův příspěvek vedl k obratu a srovnání stavu série, nyní Rangers dvoubrankový náskok neprohospodařili.

Skvělý Hertl nastartoval obrat

Parádní noc má za sebou také Tomáš Hertl, který po dlouhém zranění pokračuje v parádním návratu. San Jose díky němu vyhrálo i třetí zápas série a vede nad Los Angeles už 3:0.

Hertl zavelel k velkému obratu deset minut před koncem, když důraznou dorážkou rány z dálky vyrovnával na 3:3 a poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl v čase 66:20 Marleau.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Východní konference:

3. zápasy:

Detroit - Boston 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 9. Hamilton, 16. Caron, 59. Bergeron. Střely na branku: 23:34. Diváci: 20.066. Stav série: 1:2.

Philadelphia - NY Rangers 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky: 18. Streit (Voráček) - 4. Stepan, 11. St. Louis, 26. Girardi, 51. Carcillo. Střely na branku: 32:23. Diváci: 20.096. Stav série: 1:2.

4. zápas:

Montreal - Tampa Bay 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Branky: 3. Briere, 16. Eller, 26. Gallagher (Plekanec), 60. Pacioretty - 25. Palát, 44. Hedman (Palát), 47. Johnson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 21.273. Konečný stav série: 4:0.

Západní konference - 3. zápas:

Los Angeles - San Jose 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 25. Stoll, 28. Gáborík, 41. Carter - 4. Burns, 30. Nieto, 50. Hertl, 67. Marleau. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18.390. Stav série: 0:3.