Sáblíková zajela nejlepší výsledek v sezoně, v Salt Lake City byla druhá na 3000 metrů

Aktualizováno 10. 12. 2017 23:00
Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila druhá v závodě Světového poháru v Salt Lake City na trati 3000 metrů. Trojnásobná olympijská vítězka zajela svůj nejrychlejší čas v tomto ročníku 3:57,84 a nestačila pouze na Rusku Natalii Voroninovou.
Martina Sáblíková zajela v Salt Lake City nejlepší výsledek v sezoně.
Martina Sáblíková zajela v Salt Lake City nejlepší výsledek v sezoně. | Foto: Milan Kammermayer

Salt Lake City - Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Salt Lake City druhé místo v závodu na 3000 metrů a připsala si nejlepší výsledek v sezoně. Trojnásobná olympijská vítězka zajela svůj nejrychlejší čas v tomto ročníku 3:57,84 a nestačila pouze na Rusku Natalii Voroninovou. Od zlata dělilo českou reprezentantku čtrnáct setin sekundy.

Ve čtvrtém dílu seriálu se Sáblíková podruhé probojovala na stupně vítězů, v polovině listopadu byla ve Stavangeru třetí na trati 5000 metrů. Na trojce byla svěřenkyně trenéra Petra Nováka, která má stále problémy s bolestmi zad, dosud nejlépe čtvrtá před týdnem v Calgary. Po dnešním výsledku se Sáblíková posunula na druhé místo v hodnocení SP dlouhých tratí, který v předešlých jedenácti sezonách vyhrála.

Rodačka z Nového Města na Moravě se představila v sedmé rozjížďce s Voroninovou a většinu závodu s Ruskou prohrávala. Sáblíková však dokázala zajíždět stabilní kola a v předposledním se dostala do čela, v závěru ji ale Voroninová předjela. Ruska tak podruhé v kariéře dokázala vyhrát závod SP a dostala se do čela průběžného pořadí.

Na trojce se v elitní divizi A poprvé představila i Nikola Zdráhalová, která zaostala o tři sekundy za osobním rekordem z Calgary a obsadila 15. místo.

Závody SP v rychlobruslení v Salt Lake City (USA):

Muži:

1000 m: 1. Juskov (Rus.) 1:06,92, 2. Verweij (Niz.) 1:06,94, 3. Kuližnikov (Rus.) 1:06,96.

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Verbij 320, 2. Lorentzen (Nor.) 272, 3. Juskov 196.

Ženy:

1000 m: 1. Kodairaová 1:12,09, 2. Takagiová (obě Jap.) 1:12,63, 3. Šichovová (Rus.) 1:13,23, …9. Erbanová 1:14,07, v divizi B 22. Dřímalová (obě ČR) 1:20,78.

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Kodairaová 305, 2. Takagiová 240, 3. Bergsmaová (USA) 215, …8. Erbanová 158.

3000 m: 1. Voroninová (Rus.) 3:57,70, 2. Sáblíková (ČR) 3:57,84, 3. Pechsteinová (Něm.) 3:58,69, …15. Zdráhalová (ČR) 4:06,88.

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Voroninová 265, 2. Sáblíková 250, 3. Pechsteinová 245, …24. Zdráhalová 33.