Pančochová byla osmá v disciplíně Big Air, finále kvůli pádu v tréninku nejela

Aktualizováno 10. 12. 2017 22:30
Snowboardistka Šárka Pančochová postoupila podruhé v sezoně ve Světovém poháru do finále Big Airu. Kvůli pádu v tréninku však někdejší juniorská mistryně světa start další jízdu zrušila.
Šárka Pančochová
Šárka Pančochová | Foto: ČTK

Copper Mountain (USA) - Snowboardistka Šárka Pančochová postoupila podruhé v sezoně ve Světovém poháru do finále Big Airu. Po pádu v tréninku však nakonec do bojů o medaile v americkém Copper Mountain nezasáhla a obsadila osmé místo.

"Jsem v pořádku, malý otřes mozku, ale hned budu zpátky," uvedla Pančochová na instagramu.

Před týdnem v Mönchengladbachu byla někdejší juniorská mistryně světa pátá, v průběžném pořadí seriálu patří Pančochové po čtyřech závodech devátá příčka. Poslední pátý Big Air v sezoně se pojede až na konci března v kanadském Stonehamu.

Své první vítězství ve Světovém poháru vybojovala v Copper Mountain patnáctiletá Japonka Reira Iwabučiová. Mezi muži vyhrál podruhé v kariéře Nor Mons Röisland.

SP ve snowboardingu v Copper Mountain - Big Air:

Muži: 1. Röisland (Nor.) 182,75, 2. Corning 177,25, 3. Hunt (oba USA) 159,00, …v kvalifikaci 44. Horák (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Corning 1800, 2. Okubo 1500, 3. Röisland 1278, …31. Horák 379.

Ženy: 1. Iwabučiová (Jap.) 169,25, 2. Marinová (USA) 160,25, 3. Norendalová (Nor.) 156,75, …8. Pančochová (ČR) nenastoupila do finále.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Gasserová (Rak.) 2000, 2. Onicukaová 1960, 3. Maasová (Niz.) 1480, …9. Pančochová 1170, 47. Vojáčková (ČR) 24.