České lyžařky byly ve štafetě desáté. Triumf slaví znovu Norsko

27. 1. 2019 12:38
Norské lyžařky vyhrály i druhou štafetu v této sezoně Světového poháru. V Ulricehamnu zvítězily před domácími Švédkami a Finkami. České kvarteto bylo desáté. Závod mužských štafet ovládly dva ruské týmy, třetí dojeli Norové. Čeští reprezentanti doběhli s odstupem na posledním čtrnáctém místě.
SP v běhu na lyžích v Ulricehamnu.
SP v běhu na lyžích v Ulricehamnu. | Foto: Reuters

Norská čtveřice Heidi Wengová, Therese Johaugová, Astrid Jacobsenová, Ingvild Flugstad Östbergová porazila švédské reprezentantky o bezmála 38 sekund. Finišmanka Östbergová na posledním pětikilometrovém úseku náskok téměř zdvojnásobila.

České lyžařky sváděly souboj s Kazachstánem o předposlední desátou příčku. Kateřina Razýmová, Petra Hynčicová, Petra Nováková a Sandra Schützová nakonec porazily kazašskou štafetu skoro o minutu. Na vítězné Norky ztratily přes čtyři a půl minuty.

Mužský závod na 4×7,5 km vyhrála čtveřice Jevgenij Bělov, Alexandr Bessměrtnych, Denis Spicov a Arťom Malcev, označená jako Rusko II. Malcev na posledním úseku o 21 sekund utekl ruským jedničkám, za které finišoval Sergej Usťugov.

Miroslav Rypl, Adam Fellner, Petr Knop a Jonáš Bešťák za soupeři od počátku zaostávali. Na předposlední tým USA Češi ztratili více než tři minuty, na vítězné Rusy skoro sedm a půl.

SP v běhu na lyžích v Ulricehamnu (Švédsko):

Muži:

Štafeta 4×7,5 km: 1. Rusko II (Bělov, Bessměrtnych, Spicov, Malcev) 1:17:53,2, 2. Rusko (Larkov, Bolšunov, Melničenko, Usťugov) -20,8, 3. Norsko (Holund, Tönseth, Röthe, Krüger) -35,8, 4. Finsko -56,4, 5. Švédsko -1:39,6, 6. Francie -1:41,0, …14. ČR (Rypl, Fellner, Knop, Bešťák) -7:23,9.

Ženy:

Štafeta 4×5 km: 1. Norsko (H. Wengová, Johaugová, Jacobsenová, Östbergová) 57:06,3, 2. Švédsko (Settlinová, Anderssonová, Kallaová, Sundlingová) -37,4, 3. Finsko (Mononen, Pärmäkoskiová, Roponenová, Pippová) -41,2, 4. Rusko 1:09,1, 5. Norsko II -1:15,7, 6. USA -1:26,6, …10. ČR (Razýmová, Hynčicová, P. Nováková, Schützová) -4:31,7.

14:15 štafeta 4×10 km muži.